Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Rozrywka » Elo boost w league of legends jak wpływa na grę?

Elo boost w league of legends jak wpływa na grę?

autor: Girni | artykuł do pobrania

zamieszczono: 14.06.2014 16:41, przeczytano razy: 424, słów: 426


League of Legends to obecnie najbardziej popularna gra sieciowa na świecie. Rekordy logowań unikalnych graczy jednego dnia sięgają nawet do 27 milionów, więc nie ma się co dziwić, że sara strefa zaczeła na tej grze zarabiać w sposób niedozwolony w grze.


Co to jest ten elo boost, aby na to pytanie odpowiedzieć należy najpierw zapoznać się z grą League of Legends. Gra ta polega na tym, że są dwie drużyny 5 osobowe, które walczą ze sobą na mapie otoczoną lasem w którym znajdują się potwory. Mapa ta składa się z 3 scieżek (top, middle, bottom) przez które przechodzą stworki obydwu drużyn walcząc ze sobą po między wieżami. Gra kończy się gdy jedna z baz przeciwników zostanie zniszczona lub po prostu jedna z drużyn się podda. Do wyboru jest ponad 100 różnych postaci, więc jest w czym wybierać. Potworki, które wychodzą z baz obydwu drużyn są bardzo potrzebne, bo dzięki zabijaniu potworków przeciwnika zdobywasz pieniądze za które później możesz kupić a nawet musisz lepsze itemy, aby twoja postać stała się silniejsza. W samej grze zaczyna się z 1 poziomem, a maksymalnym jest 18. Co level można dodać sobię dodatkową umiejętność, jakis czar - każda postać ma inne umiejętności i czary. Na 6 poziomie masz możliwość dodać sobie umiejętność, która w grze nazywa się Ultimate jest ona znacznie silniejsza od poprzednich czarów i można ja ulepszyć tylko na 3 poziomoach kolejno 6, 11, 16. Tyle o samej grze teraz przejdźmy do naszego elo boosta.

Najważniejszym etapem w grze League of Legends są gry rankingowe. System rankingowy jest bardzo podobny do Starcraft 2, są Tiery - bronze ,silver, gold, platinum, diamond, challenger oraz w każdym tym tierze jest po 5 dywizji. Aby awansować z dywizji na dywizję należy zdobyć 100 pktów i wygrać 2 z 3 gier awansowych. I takim właśnie sposobem narodził się elo boost, czyli wbijanie dywizji przez ludzi doświadczonych (zazwyczaj z tych wyższych tierów). Wygląda to tak, że booster(osoba doświadczona) wchodzi na konto osoby która chce mieć lepszy ranking i wygrywa kilka gier za niewielką opłatą i wszyscy są zadowoleni. Elo boost rozszedł się na tyle, że powstała masa serwisów oferujących takie usługi - wiadomo każdy chce zarabiać w prosty sposób. A jak elo boost wpływa na grę? Na pewno niszczy kolejke rankingową, ponieważ ludzie z niższych tierów dzięki boosterom znajdują się na wyższym poziomie a niestety ich umiejętności są za niskie, żeby cokolwiek tam ugrać i psują innym grę, między innymi dlatego elo boosting jest tak bardzo potępiany przez osoby, które z niego nie korzystają.

o Autorze

Adrian Affekpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader