Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


W krainie marzeń sennych

autor: Ewelinka | artykuł do pobrania

zamieszczono: 03.02.2015 15:22, przeczytano razy: 445, słów: 364


W snach odwiedzamy królestwo naszej podświadomości. Ta podróż w świat pod powiekami bywa lekarstwem na nieznośną niekiedy rzeczywistość. Nocne wędrówki są również kluczem do zrozumienia samego siebie. Intrygują, niepokoją, cieszą.


Pojawiające się we śnie przedmioty, osoby, sytuacje to zakodowane informacje, które będzie można odszyfrować, gdy poznamy język marzeń sennych. Symbolikę snów ludzie analizowali od stuleci tworząc senniki, do których sięgamy i dziś, gdy chcemy wyjaśnić tajemnicę niezwykłych nocnych fantazji.

Zamykasz oczy. Nagle wszystko staje się możliwe. Unosisz się ponad chmurami, skaczesz z wysokiego budynku, spędzasz noc w ramionach Georga Clooneya, mścisz się na paskudnym szefie, poddając go nieludzkim torturom. Jednak koniec jest zawsze taki sam. Nadchodzi poranek i okazuje się, że to był, niestety, tylko sen.

Pytanie, dlaczego w ogóle śnimy, wciąż pozostaje bez odpowiedzi. Czym są nasze sny? Zupełnie przypadkową burzą mózgu, oczyszczeniem duszy, a może tylko rekompensatą dla naszych niespełnionych marzeń? Pewne jest to, że sny pomagają zredukować stres i sygnalizują dręczące nas problemy. Mówią o sprawach, które leżą nam na sercu – złości na przełożonego, zazdrości o sukcesy kolegi, obawie o utratę ukochanej osoby – czyli w wszelkich negatywnych emocjach od których staramy się uciec. „Materiał” do naszych nocnych wędrówek czerpiemy głównie z codziennych przeżyć. Kto żyje w mieście, we śnie częściej widzi domy i ulice. Z kolei mieszkańcy wsi poruszają się po łąkach, polach i lasach. Głodny śni o jedzeniu, spragniony o piciu. Dla każdego z nas sen jest czym innym. Jednym śnią się opowieści, w których sami są bohaterami, inni z kolei doznają tylko wrażeń. W ich snach nie ma obrazów, nie widzą tego, o czym śnią, towarzyszy im tylko poczucie. Po przebudzeniu mówią na przykład: „Podczas snu odczuwałam tylko błogi spokój”. Niektórym sen nie kojarzy się ani z obrazami, ani z dźwiękami – natomiast gdy rano otwierają oczy, czują, że w nocy wykonali kawał dobrej roboty. Coś się działo, ale nie bardzo wiedzą co.

Przesypiamy aż jedną trzecią życia. Z tego przez mniej więcej cztery i pół roku jesteśmy pogrążeni w stanie sennych marzeń. To fascynujący, wciąż jeszcze nie odkryty świat, dlatego warto go zwiedzić.

o Autorze

Ewelina Cytrynowska, www.tajemnicesnu.plpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

2.0/5(1 votes)komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader