Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Rekreacja-i-wypoczynek » Stara Morawa, czyli odpoczynek nad wodą w górach!

Stara Morawa, czyli odpoczynek nad wodą w górach!

autor: WILLADIANA | artykuł do pobrania

zamieszczono: 29.04.2015 21:44, przeczytano razy: 530, słów: 354


Z dylematem, gdzie spędzić wakacje - nad morzem czy w górach spotyka się niemalże każdy, zwłaszcza, gdy planujemy je w większym gronie … A może warto rozważyć wakacje nad jeziorem, z piaszczystą plażą, otoczoną szerokimi pasmami górskimi?


Stara Morawa to niewielka, spokojna miejscowość położona w sercu Kotliny Kłodzkiej, tuż obok Stronia Śląskiego. Jest to jedno z niewielu tak urokliwych miejsc w Polsce. Miejscowość usytuowana jest w dolinie pomiędzy Masywem Śnieżnika a Górami Bialskimi, które latem odbijają się w tafli wody, tworząc niezwykle malowniczy krajobraz. W 2007 r., dzięki funduszom europejskim powstał tu ogromny zalew, o powierzchni przekraczającej 5,5 ha z licznymi pomostami i molo, a następnie oddano do użytku duży kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy z polem biwakowym dla ok. 150 osób. Nad brzegiem stworzono piaszczystą plażę, udostępnioną dla turystów, a także przystań sportów wodnych, skąd nieodpłatnie można korzystać z wypożyczalni łódek, kajaków czy rowerów wodnych. Oferowane są również przejazdy skuterami lub łodzią motorową. Tuż obok Starej Morawy, ze Stronia Śląskiego rozpoczynają się liczne szlaki górskie oraz ścieżki rowerowe. Taki wachlarz możliwości sprawia, że jest to idealne miejsce do odpoczynku zarówno dla koneserów górskich wędrówek jak i amatorów pływania i plażowania. Z cała pewnością stwierdzam, że można spędzić tutaj naprawdę niezwykle urozmaicony urlop, przeżywając przy tym moc niesamowitych wrażeń.

Oprócz największego waloru, jakim niewątpliwe jest położenie miejscowości, jej okolica obfituje w dodatkowe, liczne atrakcje dla turystów. Znajduje się tu Wapiennik Łaskawy Kamień - (jedyny tego typu odrestaurowany wapiennik w Polsce) wraz z przyległym ogrodem japońskim, który można zwiedzić wraz z przewodnikiem poznając historię tego niesamowitego miejsca. Ponadto
w okolicy Stronia Śląskiego znajduje się wiele interesujących miejsc, w zależności od upodobań
i oczekiwań. Warto zobaczyć Jaskinię Niedźwiedzią, Wodospad Wilczki w Międzygórzu, Kopalnię Złota w Złoty Stoku czy też Uranu w Kletnie.

Stara Morawa to idealne miejsce dla wypoczynku, zarówno dla całych rodzin jak i grup znajomych. Dzięki różnorodności tego miejsca, każdy znajdzie coś dla siebie, przez co podczas urlopu nie grozi nuda czy znużenie.

o Autorze

Diana Popowicz
Willa Diana - diananoclegi.plpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

5.0/5(1 votes)komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader