Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Psychologia » Teoria przyszłości zweryfikowana przez teraźniejszość

Teoria przyszłości zweryfikowana przez teraźniejszość

autor: patryk_o | artykuł do pobrania

zamieszczono: 30.01.2014 11:01, przeczytano razy: 2649, słów: 520


Latające samochody, społeczeństwo poruszające się na deskorolkach dryfujących w powietrzu, komunikacja telepatyczna jest to obraz XXI wieku z wyobraźni reżysera filmu „Powrót do przyszłości II”. Filmowa kreacja, znacznie odbiega od rzeczywistości w której żyjemy. Czy aby na pewno?


                Dzisiejsze czasy są ściśle powiązane z technologią. Co raz więcej czynności wykonywanych przez człowieka, jest zastępowane automatyką, która ma poprawić efektywność i skuteczność pracy. Obecnie mamy możliwość skontaktować się z wybraną osobą, która znajduje się, chociażby na drugiej półkuli naszej planety. Dodatkowo, dzięki osiągnięciom nauki, posiadamy kilka sposobów komunikacji. Nie jesteśmy ograniczeni do jednego urządzenia, które niegdyś wynalazł szkocki naukowiec A.G. Bell, czyli telefonu. Obecnie większość z nas posiada smartphony, tablety, laptopy, które wykorzystują technologię kontaktu za pośrednictwem Internetu. To właśnie Internet sprawił, że obecne czasy określane są mianem „Doby Internetu”.

                „Doba Internetu” jest to doskonałe określenie naszej codzienności. Za pośrednictwem Internetu możemy zrobić prawie wszystko. Wykonać zakupy spożywcze, kupić kanapę do salonu, umówić się na randkę z nowopoznaną dziewczyną, obejrzeć ulubiony serial telewizyjny. Dzięki temu oszczędzamy bardzo dużo czasu, który możemy przeznaczyć na odpoczynek po ciężkim tygodniu w pracy. Jednakże, aby sklepy internetowe, portale randkowe i telewizyjne działały bez zarzutu, potrzebują one profesjonalnego hostingu. Hosting powinien gwarantować bezpieczeństwo i niezawodność stron internetowych. Niestety bardzo często jest zupełnie odwrotnie. Spotykamy się wówczas z przerwami w dostępie do naszych ulubionych stron WWW, z bardzo małą prędkością przesyłania i pobierania danych z witryny, a co gorsza, mamy przykład, że nasze dane osobowe zostały skradzione i są wykorzystywane do telefonicznej bądź mailowej akwizycji.

                Prowadząc biznes w sferze e – commerce i chcąc osiągnąć sukces, należy przede wszystkim zadbać o swoich klientów. Klient powinien mieć świadomość, że jego dane użyte podczas procesu zakupu nie zostaną wykorzystane do innych celów. Dlatego podstawą każdego sklepu internetowego bądź portalu powinien być profesjonalny hostin. Warto dokładnie zapoznać się z ofertą usługodawcy i sprawdzić funkcjonalność serwisu w okresie testowym, aby nasz wybór nie zaważył negatywnie na sukces naszego biznesu.

                Jak widać rzeczywistość w której żyjemy jest bardzo uzależniona od technologii. Jest ona bardzo często ułatwieniem naszej codzienności. Dzięki niej oszczędzamy czas, bardzo często pieniądze, ale… każdy medal zawsze ma dwie strony.

                Czy społeczeństwo w latach 90. ubiegłego stulecia nie było szczęśliwsze? Nie myślę tu o typowej konsumpcji, ale o kontaktach międzyludzkich. Oczekiwanie na list od ukochanej bądź ukochanego, zabawy dzieci na podwórku gdzie spędzały większość wolnego czasu. Był to okres, który sprawiał, że ludzie musieli włożyć dużo „serca” i wysiłku, aby zrealizować swój wymarzony cel. Wówczas nic nie było zagwarantowane i przygotowane na Twój odbiór 24h/dobę, jedyne co było pewne to ogromna satysfakcja po zrealizowaniu określonej czynności. Czasy o których piszę, niestety już nie wrócą. Czy według Was powinniśmy żałować tego? Czy obecnie w czasach wygody żyje nam się lepiej? Zapraszam do dyskusji w komentarzach.

o Autorze

Patryk Ołdziejewski Specjalista ds. Marketingu www.safeserver.plpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

5.0/5(1 votes)komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader