Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Psychologia » Stres » Zaduś stres w zarodku! Szkoda życia na stres!

Zaduś stres w zarodku! Szkoda życia na stres!

autor: Elżbieta Maszke | artykuł do pobrania

zamieszczono: 16.12.2009 16:57, przeczytano razy: 1605, słów: 535


Cały świat pędzi do przodu. Szukamy czegoś co tak naprawdę nie jest najistotniejsze. Żyjąc z zegarkiem w ręku, żałując, że doba ma „tylko 24 godziny" narażamy siebie na życie w ciągłym napięciu i stresie.


Warto? Pytanie względne i każdy musi odpowiedzieć sobie na nie indywidualnie.
Faktem jednak pozostaje to, że w takim rozpędzonym świecie, przyszło nam żyć i nie mamy wpływu na otoczenie, możemy jednak nauczyć się radzić sobie z występującym napięciem, rozdrażnieniem, które zwane jest stresem i to tym w nadmiarze.

Życie w ciągłym stresie potrafi skutecznie obniżyć twoją chęć do działania, które prowadzi do zniechęcenia.

Co robić? Jak się przed nim bronić? Jak działać?

Każdego cieszy co innego, każdy też będzie wolał inaczej odreagować własny stres, jak wiele ludzi tak wiele sposobów, lecz na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Ważna rzecz jednak - musisz chcieć go znaleźć, łatwo jest narzekać, ciężko wziąć się do pracy nad samym sobą, ale jeśli nie chcesz, aby twoje życie było nie ustającym napięciem, podejmij wysiłek!

Z drugiej strony, wszystkie sposoby niwelacji stresu, są bardzo przyjemne i rozluźniające, trzeba starać się robić to co się lubi i na co ma się ochotę więc precyzyjnej mówiąc to nawet nie wysiłek lecz sprawianie sobie przyjemności - bądź co bądź wszystko zależy znów od naszego nastawienia :)


1. Bądź aktywny - siedzenie w domu i próbowanie „rozładować się" przed telewizorem, wcale nie da pożądanego efektu jeśli mało się ruszasz, to mało w tobie witalności i chęci do życia. Nie siedź ciągle w domu, wychodź na regularne spacery - powrót z pracy to nie spacer dla przyjemności i odpoczynku!

2. Muzyka - Usiądź wygodnie włącz swoją ulubioną muzykę i słuchaj jej z zamkniętymi oczami. Słuchając tego co lubimy, wprawimy się w dobry nastrój i pozbędziemy niepotrzebnego napięcia!

3. Śmiech to zdrowie - Czujesz, że za chwile eksplodujesz? Poczytaj śmieszne historie, kawały, obejrzyj komedię, kabarety, humor murowany i nawet nie zauważysz jak szybko opuści cię zgubne napięcie!

4. Zjedz coś co lubisz - pozwól sobie na chwile zapomnienia, nie muszę tu chyba za wiele tłumaczyć J:) po prostu to zrób, lecz nie objadaj się do granic wytrzymałości, bo może wcale ci to nie pomóc, a tylko zaszkodzić.

5. Oddechy - aby się odprężyć weź 10 głębokich oddechów, wdychając powietrze nosem a wydychając buziom, to uspokoi cię i przyniesie wewnętrzne odprężenie

6. Oddaj się temu co lubisz robić - zajmij się czymś co sprawia ci radość, masz jakieś hobby? Bądź po prostu na coś ochotę? Zainwestuj w to czas, chociaż chwilę - opłaci się.


Najważniejsze to znaleźć coś co sprawi ci radość i pozwoli znów być odprężonym i szczęśliwym.

Ludzie zazwyczaj wiedzą co powinni robić, jednak nie robimy tego - dziwna nasza ludzka natura.

Wszystkim poszukującym równowagi i zadowolenia ze swojego życia polecam książkę „Zwalcz stres" , która pozwoli ci poznać sposoby relaksacji i skutecznego radzenia sobie ze stresem, to bardzo ważne, aby móc cieszyć się w pełni swoim życiem.

o Autorze

Elżbieta Maszke
Jak osiągnąć sukces?

Prawo przyciągania http://maszke.pl

 powiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader