Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Psychologia » Stres » Pokonaj maturalne stresy - i pozbądź się "wrzodów żołądka"

Pokonaj maturalne stresy - i pozbądź się "wrzodów żołądka"

autor: tralley | artykuł do pobrania

zamieszczono: 19.05.2009 13:27, przeczytano razy: 1281, słów: 479


Przystępując do egzaminu dojrzałości nie daj się zwariować - maturalny stres to rzecz normalna - i równie normalnie i łatwo możemy go wyeliminować. Brak stresu = lepsze efekty Twojej pracy a co za tym idzie lepsze wyniki! Nie pozwól aby stres doprowadził Cię do wrzodów żołądka i wyssał z Ciebie resztki zdrowia i chęci do życia. Maturę można zdać prościej! Korzystaj z dóbr techniki i postępu cywilizacyjnego, ucz się panowania nad własnym ciałem, docieraj do głębi swoich uwarunkowań psychologicznych i spraw by twoja głowa działała razem z Twoim ciałem. Nie daj rządzić swoim nerwom!


Wrzody żołądka - to choroba, która skutecznie może nam uprzykrzyć życie. Nie dość, że boli, to jeszcze przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu i nie pozwala się na niczym skupić.

To ie będzie jednak artykuł medyczny o super sposobach na pozbywanie się wrzodów żołądka - to będzie informacja, którą powinien przeczytać każdy przyszły maturzysta - zanim zacznie się denerwować i zarywac kolejne nocki nad książkami. 

Wrzody żołądka powstają w skutek silnych stresów, nerwów i napięcia, które zamiast opadać - rośnie. Tak mniej więcej wyglądają nasze przygotowania się do egzaminu maturalnego.

Najpierw jesteśmy podekscytowani, że to już, że niedługo skończymy szkołę i zacznie się prawdziwe zycie na studiach. Potem opadają nas stresy - czy zdamy maturę? Czy nie zrobimy sobie obciachu? Czy dostaniemy się do dobrej szkoły? Czy damy radę podołać oczekiwaniom rodziny? Czy nie okaże się ,że jesteśmy warci "mniej niż zero"? I tak można by mnożyć.

A przecież matura wcale nie musi być powodem do bólu, łez, smutku i wiecznego zdenerwowania! Uczniu, licealisto - podejdź do matury z głową i sprawdź czym jest psychologiczne przygotowanie do matury. Daj już spokój lekturom, przestań do upadłego czyta streszczenia książek, nie psuj oczu nad lampką nocną do piątej nad ranem. Tak nie można!

Pierwszym krokiem twojej "dojrzałości" powinno być przygotowanie do matury własnej psychiki - krok po kroku, pozwól pokazać sobie jak nastawiać się pozytywnie, jak stosować techniki super koncentracji i jak uspokoić się gdy nagle opada Cię gorączka nerwów, która odmawia nawet trzymania długopisu!

Poszukaj wsparcia psychicznego wśród rodziny, znajomych, kolegów, poszukaj też w internecie - za darmo lub za naprawdę niewysoką cenę można nabyć poradniki maturalne, z którymi krok po kroku przebrniesz przez gąszcz... uwarunkowań psychicznych Twojej głowy, a nie przez kolejne daty - które w przyszłości jak wiemy, i tak do niczego Ci się nie przydadzą.

Rusz głową! Po to jest ten egzamin!

I na koniec pamiętaj : to ty zdajesz, Ty piszesz i to Ty pójdziesz po maturze na studia. Zapomnij więc o słowach " uda Cie się, bo nam się nie udało", "masz super warunki - tylko się uczyć", - nie daj się wciagnąć w wyrzuty sumienia najbliższych , nie pozwól też aby Twoja matura była ich maturą i aby to ich niezrealizowane plany i marzenia stay się Twoimi - pilnuj swojej odrębności,prywatności i prawo do indywidualizmu. A jeśli maturę napiszesz na 4 a nie na 5 - to też się nie załamuj. Najbardziej zani, uwielbiani i "dziani ludzie nie pokończyli nawet podstawówki.

o Autorze

Bez wrzodów żołądka, bez stresu - życie jest po to aby żyć!powiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader