Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Psychologia » Samodoskonalenie » Lot do celu - czyli jak spełniać marzenia. cz.1

Lot do celu - czyli jak spełniać marzenia. cz.1

autor: Tomasz Kołdrowski | artykuł do pobrania

zamieszczono: 24.06.2014 13:15, przeczytano razy: 393, słów: 591


W tej części artykułu opiszę Ci kilka bardzo istotnych etapów i warunków jakie musza być spełnione by cel został osiągnięty oraz przedstawię jak powinien wyglądać w praktyce proces osiągania celów.


ZACZYNAMY!!!

 

Określ MOMENTUM

 

1. Wypisz to, co możesz zrobić, aby zrealizować cele. Niech to będą wszystkie działania, akcje, pomysły, kontakty z odpowiednimi osobami etc… Potraktuj to jak swoista burzę mózgu. Nie zastanawiaj się czy to właściwe, realne, nie myśl jak to zrobisz tylko wypisuj tak jak leci. W tym punkcie chodzi o ilość pomysłów i kreatywność a nie o sens czy skuteczność.

Przykłady:

Cel – nowa praca: szukać alternatywnych sposobów szukania do pracy i dotarcia do pracodawców, zrobić swoje profesjonalne profile zawodowe na portalach rekrutacyjnych, zamieszczać swoje ogłoszenia, wypisać listę firm z mego miasta/regionu, w których chciałabym pracować i wysłać do nich oferty współpracy etc…..

Cel – Stworzenie/rozwój własnego biznesu: określić nisze, którą chcę się zajmować, wybadać potrzeby rynku/klientów, doprecyzować swoją specjalność, zrobić biznesplan, dokształcić się z wiedzy biznesowej, skończyć kurs marketingu internetowego, stworzyć profil firmy na FB, skontaktować się z…

 

2. Droga do celu – Pamiętaj, że nie tylko cel musi być przyjemny lecz również i droga do niego. Zastanów się w jaki sposób możesz swoje działania uczynić przyjemniejszymi? Gdy uważasz, że powinnaś zrzucić kilka kg, a nie przepadasz za siłownią, bieganiem to zacznij podczas treningu słuchać swojej ulubionej muzyki lub znajdź towarzysza do ćwiczeń i będziecie się wzajemnie dopingować. Może zacznij w jakiś fajny sposób nagradzać się za każde pokonanie swej słabości, przekroczenie swych barier np.: po każdym tygodniu codziennych treningów funduję sobie w niedzielę wizytę w kinie, spa lub idę zjeść do mej ulubionej restauracji. Kiedy już wypiszesz wszystko co możliwe to wybierz najlepsze działania, które Twoim zdaniem przyniosą najlepsze efekty.

 

Przykłady:

Cel – zmiana pracy: Potraktować ten proces, nie jako coś desperackiego, nieprzyjemnego, żmudnego, lecz wcielić się w rolę specjalisty od marketingu w znanej firmie, który walczy o nagrodę pracownika miesiąca i awans, prowadząc skuteczna kampanię marketingową Twej osoby na rynku pracy, podejdź do tego jak do inspirującego wyzwania w pracy.

 

3. Wybierz swoje dwa działania, które możesz podjąć w tej chwili, tu i teraz. Określ, jakie są według Ciebie dwie rzeczy, które możesz zrobić natychmiast, już teraz , bez odkładania ich na później? Może zapisać się do pobliskiej siłowni, fitness clubu, złożyć wreszcie wizytę u dietetyka, zadbać wreszcie o swe zdrowie i przestać słodzić herbatę, a może kupić jakąś dobrą książkę, zapisać się wreszcie na prawo jazdy lub umówić się na coaching.

 

4. Zacznij realizować działania. Najlepiej jak zaczniesz od mniejszego i mniej wymagającego działania, a potem stopniowo przejdź do większych i częstszych działań. Przykład: jeśli całkowite zrezygnowanie z Fast-food jest dla Ciebie zbyt ciężkie to ogranicz wizytę w McDonalds do jednej na tydzień, a potem do jednej na 2 tygodnie, jednej na miesiąc.

 

5. Wciąż wracaj do swoich celów. Powracaj co dzień do swej wizji i wyobrażaj sobie jak osiągnęłaś swój cel, minimum 2 razy dziennie – rano i wieczorem. Najlepszy czas na skuteczna wizualizację to moment tuz przede zaśnięciem i zaraz po przebudzeniu, kiedy to mózg pracuje w trybie fal alfa i jest bardzo podatny na sugestie. Stale monitoruj swe postępy, patrz czy to co robisz przynosi oczekiwane rezultaty odpowiednio szybko. Jeśli nie działa to pomyśl co możesz zmienić, zastosuj inny sposób.

o Autorze

Tomasz Kołdrowski - Life&Career Coach, Doradca personalny, Trener, Blogger Zajmuję się life coachingiem i coachingiem kariery, krókoterminową terapią NLP, doradztwem personalnym i szkoleniami miękkimi. Prowadzę bloga na temat rozwoju osobistego i zawodowego, na którym pomagam ludziom zmieniać życie na lepsze, spełniac marzenia, poprzez fachowe artykuły, porady, konsultacje, coaching i produkty szkoleniowe. Serdecznie zapraszam na moją stronę: www.sekretyrozwoju.compowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

5.0/5(1 votes)komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader