Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Psychologia » Samodoskonalenie » Harmonizowanie 7 poziomów neurologicznych

Harmonizowanie 7 poziomów neurologicznych

autor: przemekmosakowski | artykuł do pobrania

zamieszczono: 13.09.2013 13:51, przeczytano razy: 449, słów: 714


W tym tekście poznasz ćwiczenie, o nazwie „Harmonizowanie 7 poziomów neurologicznych”. Przedstawiam je po to, abyś mógł z większą spójnością osiągać to, co osiągasz. 


Najważniejsza w metodach jest ich skuteczność i uważam, wiem to na pewno, że technikę, którą za chwilę poznasz i którą wykorzystasz w najbliższej okazji, polubisz ze względu na jej efektywność. Gdy zyskasz umiejętność harmonizowania 7 poziomów neurologicznych w dowolnym obszarze swojego życia, zauważysz, jak z większą łatwością przychodzi Ci zdobywanie celów. Wreszcie środowisko, w jakim się otaczasz, zacznie pracować na Twoją korzyść.

 

Ćwiczenie, często wykorzystywane przeze mnie w sesjach business coachingu, służy do wydobywania korzystnych w danym kontekście rozwiązań, na każdym poziomie. Jeśli znasz model Poziomów Diltsa, to wiesz, że jest ich siedem. Projektując cel, analizujesz każdy z poziomów pod kątem przydatności, wyeliminowujesz nieprzydatne myśli i wydobywasz te wspierające. To sprawia, że zyskujesz komfortową harmonię między nimi, a dzięki temu wszystkie siedem poziomów pracuje na zdobycie Twojego celu.

Prawdopodobnie sam przyznasz, że posiadając jakieś plany, warto, abyś realizował je z największą spójnością, tak, że każda część Ciebie działała najlepiej, jak potrafi, przyspieszając zdobycie celu.

 

W jakich sytuacjach możesz wykorzystać tę technikę?

 

 • Świetnym zastosowaniem jest sytuacja, gdy palisz papierosy, a zależy Ci na własnym zdrowiu. Palenie nie jest korzystne, jeśli ważny jest dla Ciebie zdrowy organizm.

 • A co powiesz na zastosowanie tej techniki w biznesie, w momencie, gdy zauważasz, że to, co robisz, nie jest spójne z tym, co o sobie uważasz. Ważna jest dla Ciebie uczciwość, a jednak dopuszczasz się nieczystych zagrywek.

 • Albo wtedy, gdy twierdzisz, że ważna jest dla Ciebie rodzina, a w praktyce w ogóle nie odwiedzasz i nie kontaktujesz się z jej członkami.

 

Teraz kiedy poznałeś już przykłady zastosowania i z każdą kolejną chwilą tworzysz własne, poznaj technikę i wykonaj ją krok po kroku.

 

 1. Znajdź obszar, w którym chcesz pracować. Może to być biznes, relacje, sport lub coś innego. Zastanów się, jakie role w nim pełnisz, w jaką chcesz wejść lub pomyśl, nad jaką warto popracować. Zwiększysz moc wydobywanych wniosków, jeśli je zapiszesz.

 2. Dokończ zdanie: chcę zostać.....(np. Managerem, piłkarzem, osobą wolną od papierosów, itp.)

 3. Kiedy i gdzie chcę być bardziej harmonijny, będąc managerem/piłkarzem/.....?

W tym i w następnych punktach wygeneruj co najmniej 3 wnioski.

 1. Jak chcę działać?

 2. W jaki sposób wykorzystam swój umysł, abym zachowywał się tak, jak wybieram? Jakich umiejętności potrzebuję?

 3. Jakimi przekonaniami potrzebuję się kierować?

 4. Dlaczego chcę to zrobić? Co jest dla mnie w tym ważne? Jakimi wartościami się kieruję i jakie co najmniej 3 są dla mnie najważniejsze?

 5. Kim chcę się stać, mając te przekonania i wartości? Jaka jest metafora lub co symbolizuje moją tożsamość i misję?

 6. Dla kogo jeszcze warto to zrobić? Jaka jest większa wizja tego, co robię?

 7. Powiedz teraz do siebie: proszę o integrację wszystkich wniosków na poziomie świadomym i nieświadomym. Wyobraź sobie, jak wydobyte wnioski wchłaniasz do swojego umysłu.

 8. Wyobraź sobie, jak w przyszłości, w co najmniej 3 sytuacjach będziesz potrzebował wykorzystać wydobyte wnioski, jak się zachowasz?

 

Jak odniesiesz to ćwiczenie do swojego życia? Weźmy przykład z obszaru biznesu. Kim chcesz zostać? Szefem własnej firmy. Gdzie i kiedy potrzebujesz większej harmonii, będąc szefem? W spotkaniach z partnerami biznesowymi, w urzędach państwowych, w rozliczeniach z kontrahentami. Jak chcesz działać? Negocjować w ramach strategii wygrana-wygrana, bez zatajania zarobków, rozliczać się zgodnie z obowiązującym prawem, sprawiedliwie rozliczać prowizje od wygenerowanych zarobków. Jakich kompetencji potrzebujesz? Znajomości strategii negocjacyjnych, obowiązującego prawa, skutecznego modelu rozliczania z partnerami. Co jest dla Ciebie ważne? Uczciwość, bezpieczeństwo, innowacje. Kim chcesz zostać, mając to wszystko? Uczciwym przedsiębiorcą, zaufanym partnerem biznesowym. Jaka jest większa wizja tego, co robisz? Budowanie firmy, będącej przykładem uczciwości i innowacji dla innych przedsiębiorstw, przyczyniając się do kreowania postawy przedsiębiorczości wśród innych ludzi. Teraz zintegruj wszystkie wnioski, wyobraź sobie siebie w przyszłości, jak dokonujesz co najmniej 3 wyborów spójnych ze sobą. 

o Autorze

Jestem Przemysław Mosakowski, uwielbiam aktywny wypoczynek, grając w piłkę nożną, ćwicząc jogę lub tańcząc towarzyski. Zawodowo prowadzę szkolenia i sesje coachingu.  Dowiedz się o mnie więcej na unitivecoaching.plpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader