Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Samodoskonalenie
Męskie dylematy – czyli o czym rozmawiać z dziewczyną?

Kontakty z kobietami sprawiają mężczyznom sporo problemów. Niejednemu facetowi nasuwa się w tym momencie na myśl stwierdzenie, że kobiety są rzeczywiście z innej planety.


Czy mężczyzna może poprawić swoją atrakcyjność?

Powodzenie wśród kobiet jest ważne dla większości mężczyzn. Zgodnie ze stereotypami prawdziwy mężczyzna nie ma problemu ze znalezieniem sobie partnerki, jest silny i uwodzicielski, co przysparza mu wianuszka kobiet, gdziekolwiek tylko się znajdzie.


Asertywność - miedzy uległością a agresją

W ostatnich latach pojęcie asertywności  stało się niezwykle popularne. Najczęściej kojarzone jest ono z otwartym i stanowczym, ale także nie raniącym uczuć innych odmawianiem.


Jak prowadzić dziennik snów i przypomnieć sen?

Wielokrotnie zastanawiałem się, czy taki dziennik jest faktycznie tak niezbędny do osiągania świadomych snów. Kiedyś, potrafiłem pamiętać może do 3-4 snów z jednej nocy.Żyj, myśl i wygrywaj… kreatywnie!

Kreatywność – termin ten jest w ostatnim czasie bardzo modny. Tylko co tak naprawdę oznacza?  Czy można stać się bardziej kreatywnym?


Rozwój osobisty zawsze zmianą na lepsze?

Fascynacja rozwojem osobistym (czy tez inaczej: samodoskonaleniem) towarzyszyła ludzkości od wieków. Również i w dzisiejszych czasach można zaobserwować ten trend. Co otrzymujemy dzięki rozwojowi osobistemu? Czy są to zawsze zmiany na lepsze?


Jak się uczyć?

Jak się uczyć, a raczej jak się uczyć efektywnie – takie pytanie zadaje sobie wiele osób, które muszą (lub chcą) zdobywać nową wiedzę i kolejne umiejętności w życiu codziennym lub zawodowym. Dziś wiadomo, że liczy się nie tylko rezultat, ale i czas poświęcony na jego osiągnięcie, bo gonią nas obowiązki, konkurencja, a nawet nasze własne ambicje (co się akurat chwali!).


Stereotypy - czym są i jaką rolę w naszym życiu odgrywają?

Stereotypy określają świat, prezentując jego ograniczona wizje, oparta na niewiedzy i niesłusznych opiniach.


Leczenie uzależnień: alkoholizm, hazard i lekomania

Zapewne niejedna osoba - szczególnie teraz po śmierci uzależnionej od alkoholu i
narkotyków piosenkarki Amy Winehouse, zadaje sobie pytanie czemu leczenie alkoholizmu , leczenie lekomanii , czy w ogóle terapia uzależnień jako taka - wliczając w to także leczenie hazardu , tak rzadko przynoszą efekty.


Wykreuj umysł zwycięzcy i osiągaj sukcesy poprzez 7 skutecznych praktyk

Uczucie wygrywania jest cudowne. Chyba każdy uwielbia doświadczać tego wspaniałego stanu. Wyobraź sobie, co czuje sportowiec, gdy przekracza linię mety jako pierwszy lub co czuje student, który obronił właśnie tytuł naukowy po latach ciężkiej pracy.


Proste sposoby na produktywność. Osiągaj sukcesy szybciej i zyskaj wolny czas.

By osiągać wspaniałe rezultaty w wybranej przez siebie dziedzinie życia należy działać produktywnie.


10 uniwersalnych praw sukcesu!

Sukces nie jest czymś, co może osiągnąć jedynie kilka wybranych osób. Każdy jest w stanie działać z sukcesem w wybranej przez siebie sferze życia.
Powered by ArticleMS from ArticleTrader