Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Psychologia » Motywacja » Wyjazdy motywacyjne dla pracowników

Wyjazdy motywacyjne dla pracowników

autor: drstein | artykuł do pobrania

zamieszczono: 30.06.2011 11:58, przeczytano razy: 865, słów: 384


Odpowiednia motywacja pracowników jest obecnie kluczem do sukcesu w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Sposobem na umotywowanie pracowników stały się wyjazdy firmowe. Zorganizowanie takiego wyjazdu jest jednak sporym przedsięwzięciem. Gdy w planach jest impreza dla kilkudziesięciu osób rozsądniej będzie zlecić przygotowanie eventu firmie, która się specjalizuje w tego rodzaju przedsięwzięciach.


Niegdyś robiłem w dużej spółce. Na starcie rzecz jasna była potężna gorliwość, tyrałem nawet więcej niż ode mnie żądano. Lecz później nadeszło wyczerpanie. Rozwiązaniem stały się wyjazdy firmowe. Skierowaliśmy się całą załogą nad morze. To był niesamowity odpoczynek i przepyszna przyjemność. Zabrałem się do roboty przepełniony świeżymi energiami.

Porządna atmosfera oglądana na zewnątrz służy zabawom pod chmurką. Zwierzchnicy mojego zakładu uradzili, by zagospodarować tę okoliczność i raz w miesiącu zapraszają na imprezy firmowe. Organizowane są one w ciekawych lokalizacjach, czasem nad rzeką, ewentualnie w lesie. Ewidentnie te impry mają bardzo przydatny wpływ na team building . W związku z tym już odliczam czas do kolejnego eventu.

Nie trzeba dokładnie perswadować, jak istotną materią jest satysfakcja z przeprowadzanej czynności. Szczęśliwy pracownik jest wysoce bardziej skuteczny i skłonny do poświęcenia się dla zysku spółki. Pewno główkujecie, co zrobić, żeby zatrudniony był zadowolony. Pieniądze są na pewno ważne, ale to nie koniec. Nadzwyczajnie pomocne są ewidentnie wyjazdy firmowe.

Organizacja imprez integracyjnych przenigdy nie jest bezproblemową kwestią, albowiem do przygotowania jest niesłychanie sporo różnych kwestii, startując od wyżywienia, a skończywszy na muzyce. W takiej sytuacji ze wsparciem przychodzą agencje eventowe. Nader bezproblemowo możecie znaleźć je w w książce telefonów. Później tylko przekazać zagadnienie, a ta organizacja potem się tematem zainteresuje.

W ten sposób stosunkowo niedużym kosztem można znacznie podnieść morale pracowników. Podczas tego rodzaju eventów tworzą się więzi, które potem skutkować będą bardzo pozytywnie, jeżeli chodzi o zaangażowanie w pracę. Z całą pewności zintegrowany zespół jest bardziej skłonny do współpracy. Trudno bowiem odmówić pomocy koledze, z którym kilka dni temu bawiło się na imprezie integracyjnej.

Zgrany zespół to podstawa. Zakładając nawet, że firmę dotkną finansowe problemy, pracownik zadowolony z atmosfery panującej w przedsiębiorstwie, nie będzie od razu myślał o tym, żeby odchodzić. Najzwyczajniej w świecie będzie mu żal rozstawać się z kolegami z pracy. A wiadomo przecież, że doświadczeni i oddani pracownicy to największy skarb każdej firmy oraz instytucji.

o Autorze

obserwator rzeczywistościpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader