Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Psychologia » Motywacja » Wiara motywacją do działania

Wiara motywacją do działania

autor: izzy | artykuł do pobrania

zamieszczono: 14.10.2011 14:11, przeczytano razy: 1051, słów: 342


Piszę ten artykuł do grona odbiorców, którzy posiadają problem z wiarą w siebie oraz motywacją do działania. Zapraszam osoby zainteresowane do przeczytania.


Wiara i motywacja łączą się ze sobą. Jest to bardzo korzystne dla człowieka, który pragnie osiągnąć swoje życiowe cele, marzenia. Takie połączenie jest czymś niezwykłym. Wiara daje Ci pewność, że to co robisz przyniesie Ci w życiu zamierzony rezultat i będziesz się z tego cieszyć. Jednocześnie napędza Cię ona do pracy. Działa motywująco na Twoją osobę. Możesz się z tym nie zgadzać, ale tak to właśnie wygląda.

Może zauważyłeś jak wiele osób ma problem z wiarą w siebie. Nie wiedzą jak uwierzyć w siebie, bo społeczeństwo w którym żyją często ich genialne pomysły po prostu wyśmiewa. Właśnie te pomysły biorą się z faktu potrzeby spełnienia najgłębszych w nas pragnień. Osoby, które nie są dopingowane przez najbliższą rodzinę, nie mogą często uwierzyć w siebie. W sumie to nie ma się czemu dziwić, kiedy pesymizm przysłania oczy ludziom.

Niezwłocznie należy wtedy porozmawiać z takimi osobami, aby zmienili swoja nastawienie. Jeśli rozmowa nie skutkuje czasami lepiej dać sobie trochę czasu od siebie. Takie „toksyczne” osoby nie dają Ci pola do popisu, otworzenia się na sukces i czegoś nowego w Twoim życiu.

Dlatego musisz wiedzieć, że potrafisz wszystko co sobie wyobrazisz, a nawet więcej. Uwierz w to i zacznij osiągać cele życiowe. Daj przykład innym, że życie jest piękne i trzeba mocno uwierzyć w siebie, a wszystko stanie się możliwe. Wierzę, że Ci się uda i trzymam mocno kciuki, abyś wziął się do roboty i pokazał sobie i światu na co Cię stać.

Równie ważne jest to, aby się nie poddawać i nie zniechęcać, gdy coś nie pójdzie zgodnie z planem. Błędy zdarzają się nawet najlepszym specjalistom. To jest ludzka rzecz i jest to całkiem normalne. Przez takie rzeczy zbieramy doświadczenia i wyciągamy wnioski przez co może wyjść to nawet na duży plus.

o Autorze

Interesuje mnie tematyka wiary w siebie. powiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

1.0/5(1 votes)komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader