Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Psychologia » Motywacja » Po co właściwie żyjesz?

Po co właściwie żyjesz?

autor: Marek Zagrobelny | artykuł do pobrania

zamieszczono: 02.02.2015 17:13, przeczytano razy: 316, słów: 397


Stałem niedawno w kolejce w sklepie mięsnym. Przede mną 6 osób, głównie kobiety, które patrzyły w szklaną witrynę, oglądając wędliny. Jedna z nich, która akurat zaczęła kupować, weszła w pogawędkę z około 30-letnią ekspedientką.


Rozmowa zaczęła się standardowo – o pogodzie. Temat był szybki i łatwy, gdyż tego dnia trochę padało. Takie to już u nas zimy, pomyślałem sobie. Jednak jakkolwiek bym nie odbiegał myślami od sytuacji, w której się znalazłem, nie dało się nie słyszeć tej rozmowy. Jedna i druga pani miały dość donośne głosy – ekspedientka raczej przyzwyczajona mówić głośno, ze względu na szum agregatorów od chłodziarek… po raz kolejny sobie pomyślałem.

W związku z tym, że klientka kupowała długo, rozmowa zeszła na pracę, urlop i związane z tym niedogodności. Okazało się, że potencjalnie lubiąca swoją pracę 30-letnia dziewczyna, czuje się okropnie, że musi być cały dzień na nogach, schylać się nad ladą i podawać wędliny, a często również dźwigać skrzynie z mięsem. Nagle to co robi na co dzień, co daje jej regularny dochód, stało się udręką i do tego rzadko ma czas dla rodziny i na swoje prywatne życie. Szukała ostatnio dość intensywnie innej pracy, ale jak szef się dowiedział, to od razu „dał jej do zrozumienia” co o tym myśli. Przestała więc szukać i wierzyć w poprawę swojej sytuacji. Oczywiście rozmowę zakończyła popularnym stwierdzeniem: „No… ale nic nie poradzimy – takie życie”.

Czy rzeczywiście takie musi być nasze życie? Czy trzeba w tym kraju harować od rana do wieczora, często za 1.500 zł i mniej miesięcznie? Czy trzeba się godzić na to, że taki już jest los i Polak w swoim własnym kraju zawsze będzie miał pod górkę? Odpowiem szybko i jasno. Wcale nie trzeba się na to godzić! Pomimo, iż system w Polsce jest taki a nie inny, my Polacy możemy żyć normalnie. Nie musimy nosić na szyi homonta i ciągać za sobą dwuskibowego pługa. Możemy kochać swoją pracę, otrzymywać za nią co najmniej kilkakrotność pensji 30-letniej ekspedientki, mieć przy tym dużo czasu dla siebie i rodziny, podróżować po świecie, żyć w podwyższonym standardzie. Mimo iż czasy są trudne i mentalność jest taka jaka jest, to jednak wiele branż i sposobów zarabiania pieniędzy rozwinęło się szybko i stało się powszechnie dostępne w ciągu ostatnich kilku lat.

o Autorze

Marek Zagrobelny Marketer internetowy, bloger, copywriterpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader