Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Psychologia » Motywacja » Kto się szkoli ten wygrywa

Kto się szkoli ten wygrywa

autor: Marek Zagrobelny | artykuł do pobrania

zamieszczono: 02.02.2015 17:18, przeczytano razy: 288, słów: 492


Jutro event – szkolenie – najważniejsze spotkanie. Najważniejsze bo pierwsze w tym roku i podejrzewam, że najliczniejsze w dotychczasowej działalności firmy.


Jadę więc po to, by poznać nowe osoby zaangażowane w ten sam projekt co ja, wymienić się doświadczeniami, zobaczyć na jakim etapie są inni, którzy wyznaczyli sobie podobne cele w życiu. Zostawiam wszystkie sprawy, przerywam wszelkie przedsięwzięcia na ten jeden, najważniejszy dzień. Zostawiam rodzinę i życie prywatne. Dlaczego? Ponieważ ten event jest niezwykle ważny.

Kilka lat temu spotkałem małżeństwo z dwójką malutkich dzieci. Ona – średniego wzrostu brunetka, pracująca od lat w placówce bankowej wciąż na tym samym stanowisku. On – niewysoki brunet, pracownik dużej firmy zajmującej się serwisowaniem i naprawą piekarników elektrycznych. Współpracowałem wówczas z aktywną grupą osób z całej Polski przy innym projekcie, który wymagał pełnego zaangażowania. Poznane małżeństwo miało bardzo mocny powód do zmiany czegoś w swoim życiu. Chcieli po pierwsze więcej pieniędzy, po drugie czuli się wypaleni zawodowo (najbardziej ona). Na początku, pełni zapału, byli w stanie się poświęcić i dać z siebie więcej niż dotychczas. Pracowaliśmy aktywnie przez pierwszy tydzień, do momentu, gdy dowiedzieli się, iż raz na jakiś czas trzeba pojechać 300 km na sobotnie duże szkolenie. Najbliższe miało się odbyć w przyszłą sobotę.

Tu niestety pojawił się wielki problem. Nagle, ku mojemu zdziwieniu, małżeństwo to położyło na szali z jednej strony sobotnie szkolenia, a z drugiej weekendowe wypady do kina z dziećmi, spotkania rodzinne, imprezy urodzinowe oraz wypady do ZOO i na basen. Widziałem wtedy szczególnie po jej wyrazie twarzy, jak stawia sobie przed oczami całe swoje przyszłe życie. Nigdy nie zapomnę ich rozmowy:

Ona: – Kurczę, to nie będziemy mieli na nic czasu.
On:    – Słuchaj… no… ale jak chcemy zmian, to może tak trzeba?
Ona:  – Wiesz, nie wiem. A dzieci? Przecież w sobotę jedziemy do dziadków…
On:    – W sumie racja… Powiedzieliśmy, że przyjedziemy…
Ona:  – No właśnie, a po południu jedziesz z Nikolką i Antosiem do ZOO.
On:    – Rzeczywiście! Nie… to nie możemy jechać na to szkolenie.

I czar prysł. Życie prywatne wygrało. Przegrała chęć zmian i poprawy swojego życia na lepsze. Trudnością okazał się wyjazd na event i wytłumaczenie dzieciom, że tym razem pojadą na długą i bardzo ciekawą wycieczkę.

Są ludzie, którzy nie rozumieją co to znaczy osiągnąć w życiu sukces. Myślą, że to się zrobi samo, bez ich udziału. Nie są w stanie dać z siebie chociaż odrobinę więcej niż dotychczas. Wycofują się, gdy naruszony zostaje ich komfort i pozorne bezpieczeństwo. Godzą się ostatecznie z tym co mają, przegrywając w rzeczywistości życie.

Nie bądź przeciętnym człowiekiem! Podejmuj wyzwania, daj sobie czas, szkol się intensywnie, wdrażaj nowe pomysły, poświęć się w całości. Tylko wtedy wygrasz!

o Autorze

Marek Zagrobelny Marketer internetowy, bloger, copywriterpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader