Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:Psychologia
Obchody odzyskania osobistej niepodległości

Rozwód to słowo, którego znaczenie poznaje coraz więcej osób. Proponujemy więc huczne obchody osobistego święta odzyskanej niepodległości!


Jak wspomóc psychoterapię?

Terapia jest „przedsięwzięciem” wymagającym całkowitego zaangażowania, bardzo często męczącym i całkowicie absorbującym. Istnieje jednak kilka metod, które pomogą rozładować napięcie związane z psychoterapią, a często nawet pomóc zdrowieć choremu.


Pomoc w szkole w przypadku myśli samobójczych

Coraz więcej uczniów ma myśli samobójcze. Niektórzy z nich w wieku szkolnym podejmują próby odebrania sobie życia. Niestety część z tych prób kończy się tragicznie.


Wiara czyni cuda, uwierz, że się uda !

Parę wywodów o tym, co może dać Ci skuteczna wiara w siebie i co mam na myśli, pisząc skuteczna. Zapraszam do lektury wszystkie osoby zainteresowane.Depresja młodzieży

Według prof. Jacka Bomby każdy między 13 a 16 rokiem życia przechodzi przez depresję młodzieńczą. Jest to faza, w której trzeba zmienić swoje relacje z rodzicami, usamodzielnić się i zacząć decydować o swojej karierze zawodowej.


Wiara bez pracy i czekanie na efekty ?

Piszę ten tekst do osób, które mogli przyjąć do swojej świadomości pewną iluzję, iż sama wiara bez pracy przeniesie ogromne efekty materialne.


40% pracowników przyznaje, że jest molestowanych psychicznie!

W momencie gdy wieczorem nastawiasz budzik, by iść do pracy coś się w Tobie sprzeciwia. Potem długo nie możesz zasnąć, bądź śpisz niespokojnie i budzisz się raz po raz. Albo nawet wybudzasz się nad ranem i wiesz, że sen nie nadejdzie. Starasz się nie myśleć co Cię czeka w pracy bo i tak przecież wiesz...


Dorosłe dziecko alkoholika

Dziecko alkoholika jest tak samo albo bardziej chore od samego alkoholika. Podstawowe objawy DDA.


Jak radzić sobie z nadmiernie podejrzliwymi osobami (skłonności paranoidalne). Cz.2..

Zbytnia podejrzliwość może być bardzo uciążliwa, szczególnie jeżeli spotyka nas ze strony bliskich osób. Można się nauczyć jak sobie radzić z osobami o takim charakterze, układanie sobie relacji z nimi może okazać się o wiele łatwiejsze.Część 2.


Jak radzić sobie z nadmiernie podejrzliwymi osobami (skłonności paranoidalne). Cz.1.

Zbytnia podejrzliwość może być bardzo uciążliwa, szczególnie jeżeli spotyka nas ze strony bliskich osób. Można się nauczyć jak sobie radzić z osobami o takim charakterze, układanie sobie relacji z nimi może okazać się o wiele łatwiejsze.


Pomoc psychologiczna

Pomagać możemy na różne sposoby. Zależy to od kontekstu sytuacji i celu podejmowanego wsparcia. Warto pochylić się także nad modelem pomagania, czyli zespołem różnych czynników warunkujących proces pomagania.


Psychologia urody i jej ciekawostki

Psychologia urody to nauka obfitująca w wiele ciekawostek. Jedną z ciekawostek jest to, że Polacy uważają się za najpiękniejszych w Europie albo że przeciętna kobieta krytykuje się aż... 36 razy dziennie. Poznajcie więcej ciekawostek psychologicznych dotyczących urody...
Powered by ArticleMS from ArticleTrader