Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:



Psychologia



Bajki terapeutyczne – pomóż swojemu dziecku

Nie da się ukryć, że najbardziej specyficzną grupą pacjentów, z którymi mają do czynienia psychoterapeuci są z pewnością dzieci – wymagają one bowiem delikatnego i specyficznego podejścia. Jak psycholog radzi sobie z maluchami?


Porażki i sukcesy - ważne lekcje na drodze życia

Czy nie jest czasem tak, że płaczesz na rozlanym mlekiem, zamiast przetrzeć szmatą i iść do przodu, następnym razem patrząc pod nogi? Czy nie czujesz chwilami, że przeszłe porażki ciążą Ci jak kula u nogi i nie pozwalają ruszyć z kopyta?



Rola Internetu w zmianach naszej codzienności

Przez ostatnie dziesięciolecia życie przeciętnego człowieka uległo ogromnym zmianom. Nastąpiły one prawie na każdej płaszczyźnie życia codziennego. Spowodowane jest to oczywiście zmianami technologicznymi, które są coraz bardziej dostępne dla społeczeństwa. 


Teoria przyszłości zweryfikowana przez teraźniejszość

Latające samochody, społeczeństwo poruszające się na deskorolkach dryfujących w powietrzu, komunikacja telepatyczna jest to obraz XXI wieku z wyobraźni reżysera filmu „Powrót do przyszłości II”. Filmowa kreacja, znacznie odbiega od rzeczywistości w której żyjemy. Czy aby na pewno?


Jak poradzić sobie z pisarską blokadą?

Pisanie pracy magisterskiej, licencjackiej, czy też podyplomowej; to nie lada wyzwanie. Wymaga od autora niesamowitego samozaparcia i samodyscypliny. Co jednak zrobić, gdy stracimy wenę twórczą i staniemy w tzw. martwym punkcie?


Inteligencja emocjonalna

Czynniki wpływające na inteligencję emocjonalną oraz skuteczne metody jej znacznego wzrostu. Waga i znaczenie tego rodzaju inteligencji w kontekście zawodowych i prywatnym.



Z pamiętnika wielkiego stresu

Stres to najczęstszy towarzysz współczesnego człowieka. Żyje nam się coraz łatwiej, jednak ceną dobrobytu jest wszechobecny stres. Co nas najbardziej stresuje i jak z tym walczyć?


Jak się podnieść po stracie bliskich?

Wypalenie, stagnacja, brak impulsów i chęci do życia? Wiele osób w pewnym momencie swojego życia przestaje doceniać to co ma i popada w smutny stan żałoby i zawieszenia. Warto wtedy zrobić wszystko, by obudzić się i uniknąć marnowania kolejnych dni.


Psychologia śmierci

Tanatopsychologia, to nurt psychologii, który poświęcony jest psychologicznej analizie zjawiska śmierci i jej przeżywania. Śmiercią interesowano się od dawna, jednak dopiero w połowie XX wieku zaczęto opracowywać ją pod kątem terapeutycznym.


Histeria lubi się powtarzać

Histeria to pojęcie, które od wieków przypisywano kobietom. Sama nazwa tego stanu pochodzi od greckiego słowa hystera, które oznacza macicę. Stało się ono także kwestią, która poróżniła psychoanalizę z feminizmem. Z teorią jest jak z winem, z wiekiem nabiera smaku.


Kryzys wieku średniego

Pojęcie kryzysu wieku średniego w ostatnich latach robi karierę, chociaż znane jest od lat sześćdziesiątych dwudziestego wieku. Czym jest ten tajemniczy kryzys i kiedy następuje?


Trafiło ci się życie po rozwodzie? Jak się do tego przyznać?

Cóż oznajmić innym? To kwestia, przed którą stoi każdy, kogo czeka życie po rozwodzie. Prawdopodobnie już masz doświadczenie... chowania się przed znajomymi? Najgorzej, że, nawet, gdy ty tak nie czynisz, na pewno twoi znajomi tak właśnie robią.




Powered by ArticleMS from ArticleTrader