Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Nowosci » I ty możesz przechytrzyć złodzieja!

I ty możesz przechytrzyć złodzieja!

autor: multisort | artykuł do pobrania

zamieszczono: 16.09.2010 11:43, przeczytano razy: 1194, słów: 368


Prosty w obsłudze, niewielki i lekki alarm osobisty z latarką chroni cenne przedmioty i zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Wystarczy nacisnąć guzik lub wyciągnąć sznurek z zawleczką zabezpieczającą, aby wywołać dźwięk o natężeniu ok. 130 decybeli! To sygnał, obok którego nie można przejść obojętnie (dla porównania podobny hałas powodują odrzutowiec czy wybuchy petard). Przy jego pomocy skutecznie poinformujemy otoczenie o zagrożeniu.


Powrót do domu wieczorową porą nie musi kończyć się kradzieżą. Przed napaścią może ustrzec kieszonkowy alarm z latarką, dzięki któremu zasygnalizujesz najbliższemu otoczeniu, że potrzebujesz pomocy.

Ten niewiarygodnie mały przyrząd idealnie pasuje do damskiej torebki. Wydobywający się z niego dźwięk o poziomie natężenia 130 decybeli na pewno zaskoczy niejednego złodzieja, który próbuje nam wyrwać z ręki torbę. To wystarczy, żeby zwrócić uwagę otoczenia na to, co dzieje się w danej chwili. Przechodnie mogą usłyszeć dźwięk alarmu nawet z odległości 800 metrów. Żaden napastnik nie lubi zwracać na siebie uwagi. Tylko anonimowy, niezauważony ma przewagę nad swoją ofiarą. 

Urządzenie można uruchomić za pomocą czerwonego przycisku, kiedy ktoś nas zaatakuje. To wymaga jednak szybkiej reakcji w sytuacji zagrożenia. Drugim sposobem, o wiele skuteczniejszym, jest wyrwanie zawleczki przyczepionej do sznurka. Jak to dokładnie działa? Aby ocalić swoje kosztowności należy włożyć alarm do torby czy plecaka, a jego sznurek przywiązać do paska u spodni czy spódnicy. W momencie pociągnięcia torebki, zawleczka  wyskakuje  i z urządzenia wydobywa się przeraźliwy dźwięk. Metodę można stosować w różnych sytuacjach, na przykład parkując rower na ulicy jako dodatkowe zabezpieczenie do łańcucha. 

Ale to nie jedyna funkcja, którą posiada kieszonkowy alarm. Ma również latarkę. Można ją użyć, gdy szukamy zamka w drzwiach, stojąc w ciemnym korytarzu naszego domu lub kontaktu, schodząc po omacku ze schodów. Dzięki latarce zawsze znajdziesz drogę do domu.

Przyrząd daje poczucie bezpieczeństwa w sytuacji zagrożenia zarówno na ulicy, jak i w środkach komunikacji miejskiej przed włamywaczami, złodziejami, kieszonkowcami i innymi napastnikami. Nawet na pustej ulicy w nocy masz gwarancję, że ktoś usłyszy dźwięk alarmu.  Urządzenie jest lekkie – waży mniej niż 100 gram. Przydatne zarówno dla młodej dziewczyny, jak i starszego pana. Idealne dla osoby, która nie umie posługiwać się gazem pieprzowym lub jest zbyta słaba, żeby czynnie przeciwstawić się napastnikowi.

o Autorze

Sklep Wysyłkowy Multisort.plpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader