Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Sprawa alkoholu

autor: monikaq | artykuł do pobrania

zamieszczono: 19.04.2012 15:51, przeczytano razy: 836, słów: 379


Przygotowania do ślubu rozpoczynają się zazwyczaj na długo przed całym wydarzeniem. Najwięcej czasu zajmuje przygotowanie wesela.


Podczas organizacji imprezy weselnej jedną z najważniejszych decyzji jest problem alkoholu. To przecież on zazwyczaj gwarantuje dobrą zabawę i jest związany z weselami długą tradycją. Państwo młodzi mają do rozważenia kilka różnych rozwiązań.

Pierwszym rozwiązaniem jest po prostu zakup wódki. To właśnie ona najczęściej pojawia się na weselnym stole. Jeszcze kilka lat temu najbardziej powszechne były produkowane w domowym zaciszu „przepalanki” z przylepioną etykietą „Wódka weselna”. Choć etykiety wciąż jeszcze można spotkać, alkohol na wesele zazwyczaj pochodzi ze sklepu lub hurtowni. Na rynku istnieje wiele marek wódki, które przy swojej niezbyt wygórowanej ceniedobre jakościowo. Większość z nich zazwyczaj posiada bardzo dekoracyjne butelki, więc potrzebna nie jest nawet specjalna etykieta.

Czasy się zmieniają, a razem z nimi upodobanie do mocnych alkoholi. Wiele osób, szczególnie kobiet, nie przepada za wysokoprocentową wódką, nawet w formie drinków. Jeśli państwo młodzi mają świadomość, że większa część gości gustuje raczej w lżejszych alkoholach powinni wziąć to pod uwagę. W takim wypadku można zaserwować wino. Pasuje ono to bardziej wykwintnego i spokojniejszego wesela. Warto zaopatrzyć się zarówno w wino czerwone jak i białe. Butelek tego pierwszego powinno być więcej, gdyż jest ono bardziej popularne. Jeśli na weselu podawane będzie wino, trzeba pamiętać o odpowiednim do niego szkle.

Na weselu raczej nie powinno się podawać whisky, gdyż jest to alkohol o dość specyficznym smaku i nie wszyscy go lubią. Jeśli jednak wiadomo, że część gości za tym trunkiem przepada, można zakupić jedną lub dwie butelki.

Na weselu serwuje się raczej alkohole podstawowe, jednak nie najlepiej widziane jest piwo. Wygląda po prostu mniej elegancko i nie pasuje do podniosłej aury tego dnia. Beczka piwa może się za to jak najbardziej pojawić dnia następnego, na poprawinach.

Dla przełamania stereotypów para młoda może zrobić wesele bez alkoholu. Należy się jednak wtedy liczyć z tym, że część gości będzie zawiedziona lub będzie się po prostu nudzić. Mogą też zdarzyć się sytuacja, że weselnicy sami zaopatrzą się w alkohol i może to zostać źle odebrane.

o Autorze

M.B.      powiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader