Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Przygotowanie wesela

autor: monikaq | artykuł do pobrania

zamieszczono: 19.04.2012 14:50, przeczytano razy: 839, słów: 376


Najczęściej najważniejszym dniem w życiu jest dzień ślubu. Zanim nadejdzie większość par przeżywa stres w związku z jego organizacją.


Choć w dniu ślubu najważniejszym powinna być ceremonia odbywająca się w kościele, wielu zaproszonych gości liczy przede wszystkim na dobrą zabawę na weselu. Dla wielu udane wesele jest wyznacznikiem tego czy państwu młodym poszczęści się w życiu.

Sama młoda para także chce wypaść jak najlepiej i po raz pierwszy sprawdzić się jako dobrzy gospodarze i nowa rodzina. W związku z tym muszą podjąć wiele decyzji, aby wesele było jak najlepiej przez gości zapamiętane.

Po pierwsze, ważne jest miejsce, w którym impreza się odbędzie. Salę na wesele trzeba rezerwować dużo wcześniej, gdyż najlepsze lokale mają terminy zajęte nawet na kilka miesięcy do przodu. Sala powinna być dostosowana do liczby przybywających. Nie wolno zapomnieć także o miejscu, w którym odbywać się będą tańce oraz gry i zabawy.

Podczas organizowania sali dobrze jest przy okazji zadbać o catering. Większość lokali daje możliwość zorganizowania wszystkiego na miejscu. Jeśli takiej możliwości nie ma, bądź oferta nie jest interesująca, trzeba zaangażować firmę cateringową. Menu powinno być ustalone na długo wcześniej, aby goście mogli ewentualnie się do niego odnieść. W związku z różnymi nawykami żywieniowymi ludzi warto jest przygotować dwie wersje głównego dania, by później nie okazało się, że część gości nic nie zje, gdyż są np. wegetarianami.

Rzeczą, której na weselu zabraknąć nie może jest oczywiście alkohol. Mimo zmieniających się trendów na stołach wciąż króluje wódka. Koniecznie w dobrej cenie, oraz w ładnej ozdobnej butelce, jak np. wódka Pan Tadeusz.

Na dobrym weselu nie może zabraknąć także muzyki na żywo. Przed wynajęciem kapeli dobrze jest ustalić jaki typ muzyki będzie najbardziej odpowiedni oraz przesłuchać dokładnie wszystkich ubiegających się o zagranie na imprezie. Dobrze jeśli lider zespołu może wystąpić także w roli osoby prowadzącej i zorganizować też również kilka urozmaicających czas zabaw.

Jeśli para młoda zwróci odpowiednią ilość uwagi na wymienione wyżej szczegóły, raczej nic nie powinno popsuć dobrej zabawy na weselu.

o Autorze

M.B.    powiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader