Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Ludzie » Niechciane natręctwo

Niechciane natręctwo

autor: 2strefa | artykuł do pobrania

zamieszczono: 10.06.2014 8:44, przeczytano razy: 757, słów: 517


W sklepie, autobusie, metrze czy na ulicy. Wszędzie tam, gdzie bierzemy czynny kontakt ze społeczeństwem jesteśmy narażeni na wścibskich natrętów. Najbardziej skazane są na to panie.


Sytuacja powszechnie wszystkim znana i niezbyt lubiana. Ile razy już się zdarzyło, że byłyśmy adorowane czy też nagabywane przez niechciane osoby? Pomyślcie ile razy się to jeszcze zdarzy? Jedynym pocieszeniem na tę sytuację będzie być może tylko to, że żyjemy coraz krócej. Jednakże nie chcę nikogo tu pogrążyć i doprowadzić do ciężkiej depresji do tego stopnia, że usiądziecie z kartką i ołówkiem w ręku by spisać swój testament. Co najgorzej jeśli pójdziecie wykupić przytulną kwaterkę. Jednakże powróćmy do tematu.

Najgorszą wadą natręctwa stosowanego jest to, że bardzo ciężko pozbyć się takiego osobnika. Prośby i groźby na nic się zdadzą jeśli nasz adorator się uprze. Nie wytłumaczysz takiemu człowiekowi, że NIE JESTEŚMY ZAINTERESOWANE. Bardziej odporni na nasze zdanie potrafią czynić cuda aby tylko w jakikolwiek sposób zbliżyć się do nas.

Przeważnie zaczyna się banalnie: zupełnie „przypadkowe” spotkania, wysyłanie kwiatów, w późniejszym okresie maile. O ile na pierwsze etapy nie posiadamy większych możliwości obrony, o tyle na ostatni etap możemy coś zaradzić. Znanym i świetnym rozwiązaniem jest popularny  AntySPAM. Niech nikt nie będzie przerażony, już tłumaczę co to za wynalazek. Jest to program lub też zbiór programów, które służą do filtrowania wiadomości na naszych skrzynkach e-mailowych. Na celu mają odrzucenie wiadomości niepożądanych typu SPAM. Program antyspamowy pracuje na serwerze lub komputerze każdego użytkownika, który ma go zainstalowanego. Sprawdza nadchodzące wiadomości, analizuje adresy i zawarte w nich treści. Zastosowanie programów antyspamowych pozwala uniknąć ręcznego usuwania tysiąca bezsensownych wiadomości, a to wiąże się z zaoszczędzeniem naszego jakże cennego czasu. Żaden filtr antyspamowy nie daje 100% skuteczności, jednakże nawet najprostsze programy potrafią wyeliminować chociaż część niechcianej przez nas poczty.

Tę kwestię mamy wyjaśnioną. Teraz czas na tak zwane oferty telefoniczne. Szczerze mówiąc, mnie doprowadzają do białej gorączki. Wystarczy, że o nich pomyślę a dostaję dreszczy i ciśnienie momentalnie sięga niebezpiecznych progów. Na początku, gdy moja cierpliwość była znacznie większa, grzecznie odmawiałam prosząc aby więcej telefony się nie pojawiały. Jednak z biegiem czasu i rozwojem sytuacji, wytrzymałość zmalała. Równoznaczne jest to z tym, że subtelnie aczkolwiek stanowczo powiedziałam mojej rozmówczyni, że nie jestem zainteresowana ofertą i nalegam aby telefony ze strony jej firmy nigdy się już nie pojawiły. Ku mojemu zaskoczeniu, prośba zadziałała. Już od dłuższego czasu cieszę się, pożądanym przez nas, świętym spokojem.

Jak widać, są sposoby by pozbyć się natrętnych osób. Cierpliwość ludzka jest ogromnie wytrzymała. Jednak i ona ma określone granice, których nie należy przekraczać. Wcześniej czy później, podobne sytuacje, każdego wyprowadzą z równowagi. Dlatego warto temu zawczasu przeciwdziałać, niż później niepotrzebnie się denerwować i tracić zdrowie.

o Autorze

Aneta Łuczyńska, Biuro Obsługi Klienta www.safeserver.plpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader