Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Ludzie » Milosc » Wakacyjna miłość samotnej mamy

Wakacyjna miłość samotnej mamy

autor: aniab | artykuł do pobrania

zamieszczono: 17.02.2012 9:59, przeczytano razy: 816, słów: 401


Latem, podczas urlopu, mamy więcej okazji, by kogoś poznać. Jednak niektóre kobiety, a zwłaszcza samotne mamy, boją się na nowo zaufać mężczyźnie.


Każda z nas chce być zauważona i doceniona. Ale kiedy poznajemy osobę, która może dać nam to, o czym marzymy, pojawiają się pytania: „czy mogę być atrakcyjną kobietą, partnerką, przyjaciółką?". Większość samotnych kobiet ma przykre doświadczenia z dawnym partnerem, ale jednocześnie, jak każda osoba, pragnie być kochana, bo miłość to uczucie, które każdy z nas chce doświadczać. Podczas wakacji to uczucie może pojawić się ze zdwojoną siłą. Kiedy więc kobieta pozna mężczyznę, pozwoli, by stał się kimś ważnym w jej życiu. Ale zamiast radości, jaka towarzyszy każdemu miłosnemu zauroczeniu, dopada ją niepokój: „czy może jej się jeszcze coś dobrego w relacji z mężczyzną zdarzyć?", Takie uczucia są udziałem wielu samotnych matek. Mają za sobą bardzo trudne doświadczenia, a to rodzi nieufność do świata, do mężczyzn i do samej siebie.

Jak podjąć mądrą decyzję

Dziecko i przeżywanie przez nie nowej sytuacji to ważny problem. Ale równie istotne jest to, co myśli i czuje samotna kobieta. Nowa znajomość może przerodzić się w związek na całe życie lub być chwilowym zauroczeniem. I jedno, i drugie jest tak samo ważne. Niezależnie od tego każda samotnie wychowująca kobieta powinna odpowiedzieć sobie na kilka pytań.

Czy pozwala sobie na to, by czuć się szczęśliwą? Czasem mamy dar psucia tego, co jest teraz, ponieważ boimy się odrzucenia w przyszłości. W ten sposób odbieramy sobie i drugiej osobie szansę na szczęście.

Czy nie myśli: „czy zasługuję na szczęście, czy zasługuję na takiego faceta..., może zrezygnuję, żeby się nie ośmieszyć...". To nie sprzyja rozwijaniu zdrowych relacji.

Czy nie za bardzo przejmuje się tym, co wypada, co powiedzą inni?

Czy umie zaufać?

Cała ta sytuacja może być miła i radosna. Wakacje to okres zawierania znajomości i przyjaźni, a nawet związków. Mama ma czas, nie siedzi całymi dniami w pracy z tymi samymi ludźmi, których zna od podszewki. Jest atrakcyjna, opalona i wyspana. To najlepsza okazja, by poznać kogoś nowego. Osoby, z którymi spędzamy życie, nie spadają z nieba! Może to właśnie ten moment? Może to właśnie ten facet?

o Autorze

życzę miłości każdego dniapowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader