Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Ludzie » Milosc » Komercyjne Walentynki

Komercyjne Walentynki

autor: patryk_o | artykuł do pobrania

zamieszczono: 13.02.2014 14:22, przeczytano razy: 431, słów: 430


Każdego roku 14 lutego obchodzimy dzień Świętego Walentego, czyli patrona zakochanych. Geneza święta zakochanych sięga czasów starożytnego Rzymu, gdzie było obchodzone świętego zwane Luperkaliami ku czci Junony, czyli rzymskiej bogini małżeństwa.  


Współczesne święto nie ma nic wspólnego z oddawaniem czci Bogu. Dąży wyłącznie do maksymalnej komercjalizacji. Jest to doskonała okazja dla producentów bielizny, czekoladek czy kartek okolicznościowych a przede wszystkim właścicieli lokalów gastronomicznych na uzyskanie dużego przychodu.

Dzień świętego Walentego jest to w Polsce stosunkowo młode święto. Przywędrowało ono do nas w latach 90. XX wieku z kultury francuskiej i krajów anglosaskich. Jest ono swoistą konkurencją z rodzimym świętem słowiańskim, tzw. Nocą Kupały, która obchodzona jest w nocy z dnia 21 na 22 czerwca.

Oczywiście wraz z pojawieniem się nowego święta w Polsce, stworzyła się doskonała okazja na zarobienie pięniędzy przez przedsiębiorców. Z roku na rok, Dzień Świętego Walentego ulega co raz większej komercajlizacji. Informacje oraz promocje walentynkowe widoczne są w sklepach już od połowy stycznia. Obecnie ilość dostępnych propozycji na prezent dla ukochanej bądź ukochanego przerasta wszelkie wyobrażenia. Możemy dostać praktycznie wszystko z motywem dnia Świętego Walentego. Jednak największą popularnością cieszy się bielizna w bardzo różnej postaci. Klient ma do wyboru całą paletę majtek, biustonoszy, gorsetów czy koszulek nocnych. Wiąże się to również z dostępnością i możliwością kupna damskiej bielizny bez konieczności wychodzenia z domu.

Sklepy internetowe, które sprzedają bieliznę damską na przełomie stycznia i lutego przeżywają prawdziwe oblężenie. Z roku na rok ilość dokonywanych zakupów sukcesywnie rośnie. Oczywiście jest to związane z większą ilością sklepów internetowych oraz zmianą sposobu myślenia Polaków i Polek.

Sklepy internetowe, aby sprostać oczekiwaniom swoich klientów w tym newralgicznym okresie muszą zagwarantować odpowiednią przepustowość łącza internetowego. Jedynym wyjściem jest zapewnienie odpowiedniego hostingu dla e-sklepu. Firm świadczących usługi hostingowe na rynku jest co raz więcej. Jest to swoiste utrudnienie, ponieważ aby wybrać tą jedną, właściwą, potrzeba bardzo dużo czasu. Jednak warto ten czas poświęcić, szczególnie, że profesjonalny hosting w dzisiejszych czasach w branży e-commerce to podstawa.

Dzień Świętego Walentego w rzeczywistości nie ma nic wspólnego z miłością dwójki ludzi. Jest to bardziej święto dla przedsiębiorstw, które generują zyski w tym dniu. Ludzie, którzy się kochają nie potrzebują 14 lutego, aby okazać sobię to uczucia bądź wręczyć „jakiś” drobny upominek. Bo jak wiadomo od dawna, najlepsze prezenty to te, które otrzymujemy bez okazji.

o Autorze

Patryk Ołdziejewski Specjalista ds. Marketingu www.safeserver.plpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader