Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Ludzie » Mezczyzni » Wieczór kawalerski w zimowej scenerii

Wieczór kawalerski w zimowej scenerii

autor: magdaq | artykuł do pobrania

zamieszczono: 18.01.2012 9:44, przeczytano razy: 704, słów: 390


Przyjęło się, że najlepsze imprezy odbywają się zawsze, kiedy jest ciepło. Nie ma się więc co dziwić, że firmy zajmujące się ich organizacją najwięcej pracy mają wiosną, latem i wczesną jesienią. Nic jednak nie powinno stać na przeszkodzie, aby dobrą imprezę zorganizować również zimą.


Zwłaszcza, jeśli wszelkie wolne terminy weselne zbiegły się na przykład w lutym, a my musimy zorganizować wieczór kawalerski.Najlepszym miejscem do tego celu będzie oczywiście jakiś zimowy kurort, najlepiej z odpowiednią infrastrukturą, dzięki której będzie można i poszusować na nartach i dopaść sanie z psim zaprzęgiem i wybrać się na kulig, żeby potem przy ognisku śpiewać i tańczyć pod góralską nutę. Utarło się, że najlepszym miejscem do tego typu spędów jest Zakopane, określane mianem zimowej stolicy Polski. Niestety, zwłaszcza w sezonie, kiedy odbywają się ferie zimowe, znalezienie wolnych miejsc może być trudne, chyba że zrobimy to dostatecznie wcześnie. Jednak obok Zakopanego, jest jeszcze wiele innych miejsc, które cieszą się dużą popularnością, a i atrakcji w nich nie brakuje. Do najpopularniejszych należą Szczyrk, Szklarska Poręba, Karpacz, Wisła – jest więc w czym wybierać.

Jak zorganizować imprezę w zimowej scenerii? Oczywiście trzeba ją odpowiednio zaplanować, najlepiej z wyprzedzeniem, żeby gospodarze i osoby, które będą nam w organizacji pomagać, zdążyły się przygotować. Pomysł z karnetami na wyciąg jest dobry, pod warunkiem, że odbędzie się w stanie absolutnej trzeźwości, tak, aby nie zagrażać innym i sobie. Na harce i picie alkoholu będzie czas później. Przez częścią właściwą wieczoru można wybrać się też na kulig – ten z prawdziwego zdarzenia nie trafia się często. Więc nawet, jeśli nie jest to atrakcja dla prawdziwych „macho”, to warto z nich skorzystać, zwłaszcza przed częścią właściwą, czyli imprezą do białego rana przy śliwowicy i pajdzie chleba ze smalcem. Zawsze można spróbować góralskich tańców albo mniej lub bardziej niebezpiecznych zabaw, np. pojedynku na ciupagi.

Co jest absolutnie obowiązkowe podczas takiego wypadu? Oczywiście duża odporność na zimno. Przydadzą się ciepłe czapki, szaliki i rękawiczki, a dla amatorów zimowego szaleństwa również kombinezon narciarski i oczywiście sprzęt. Pozostaje jeszcze kwestia dobrego nastawienia i oczywiście duża ilość puszystego, białego puchu, choć to nie zależy już od nikogo. Wieczór kawalerski taki, jak ten, z pewnością będzie niezapomniany – pamiętajcie o zabraniu aparatów fotograficznych.

o Autorze

M.B.powiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader