Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Menu na chrzciny

autor: polnaroza | artykuł do pobrania

zamieszczono: 03.01.2014 17:22, przeczytano razy: 2758, słów: 418


Jeżeli chcą Państwo zorganizować przyjecie z okazji chrzcin dziecka, kilka poniższych rad pomoże skomponować bardzo dobre menu. Zadowoleni goście to udana impreza.


Chrzciny to bardzo piękna uroczystość. Zazwyczaj odbywają się w gronie bliskich przyjaciół i rodziny więc ich charakter jest bardzo kameralny. Zazwyczaj organizator zna zwyczaje i potrzeby swoich najbliższych więc wiadomo ile jedzenia jest potrzeba oraz co podać by goście byli zadowoleni. Na chrzciny z reguły proponuje się od dwóch do czterech dań gorących i kilka przystawek zimnych, do tego deser taki jak lody i oczywiście tort.

Dania gorące na chrzciny.

Ponieważ zaproszeni goście będą w różnym wieku najlepiej podać dania jak najbardziej uniwersalne. Zawsze dobrze sprawdzi się rosół, pomidorowa, lub krem z pieczarek. Danie główne również powinno być smaczne i proste takie by wszyscy mogli je zjeść ze smakiem. Naszymi gośćmi będą zarówno dzieci jak i osoby starsze. Danie powinno być łagodne i delikatnie doprawione ale w żadnym wypadku nie jałowe. Dobrym rozwiązaniem będzie podanie dwóch rodzajów mies. Mamy wtedy możliwość zaproponować danie w sosie i danie smażone, lub na przykład wieprzowinę i drób. Mamy dużo większe pole do popisu i szanse na to że trafimy w gusta gości stają się większe.

Dania zimne.

Tutaj wybór jest jeszcze większy jednak podawanie wielu przystawek będzie jedynie stratą pieniędzy więc zaproponujmy te najbardziej powszechne. Na każdej imprezie powinna być wędlina, równie dobrze mogą to być mięsa pieczone jak i tradycyjne wędzone wyroby. Dobrze sprawdzą się nóżki wieprzowe, lub ich delikatniejsza wersja z kurczaka. Zawsze doskonale komponują się różnego rodzaju sałatki  z warzyw, podawane z dresingami i zimnymi sosami na bazie oliwy z oliwek i świeższych aromatycznych ziół. Dopełnieniem całości powiano być jakieś danie w galarecie które poza tym że będzie smaczne będzie się również podobało gościom.

Deser.

Dobrym pomysłem na letnie ciepłe dni będą lody które głównie dzieciom sprawią przyjemność. Na dni zimniejsze zaproponujmy ciasto podane w stoły lub indywidualnie każdemu z gości. Powinno być to raczej coś dla każdego czyli szarlotka lub sernik.

Tort.

Tort jest pięknym zwieńczeniem chrzcin. Tort dostarczy wiele radości dzieciom, będzie smacznym deserem i dodatkową atrakcją naszej uroczystości. Nie powinien być zbyt słodki.

Dobre menu to podstawa sukcesu naszej imprezy warto pamiętać że najważniejsi są nasi Gocie, ich zadowolone miny to gwarancja naszego sukcesu.

o Autorze

Tomasz Auguścik Chrzciny Legionowopowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

5.0/5(1 votes)komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader