Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Ślubny kuferek

autor: exclusive_suknie | artykuł do pobrania

zamieszczono: 18.06.2014 13:28, przeczytano razy: 492, słów: 633


Przed samą ceremonią zaślubin, gdy biała suknia ślubna już czeka na swoją kolej, a makijaż i fryzura są już gotowe, a przygotowania na sali weselnej już się zakończyły...


Gdy pozostało już tylko pół dnia do tej wyjątkowej uroczystości, w tym czasie nie możemy ulec wrażeniu, że właściwie to już koniec naszej pracy i przygotowań. Jedną z bardzo ważnych, podstawowych rzeczy, która należy jeszcze uczynić, to spakować, niewielki kuferek, kosmetyczkę, które z pewnością mogą nas uratować z podbramkowych sytuacji.

W takim podręcznym niezbędniku powinny się znaleźć przybory, rzeczy ratujące nasze życie w kryzysowych sytuacjach, których nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć.  Często w tym dniu zdarzając się wpadki z makijażem. Jak wiadomo, dzień ślubu i ogrom wzruszeń, które nam towarzyszą, mogą spowodować, że nawet najlepszy i najbardziej trwały makijaż może zostać naruszony przez nasze łzy spływające po policzku. W takim niezbędniku powinny się znajdować główne akcesoria do poprawienia makijażu, można tu wymienić lusterko, puder, tusz do rzęs, chusteczki, patyczki kosmetyczne, dodatkowo można dorzucić bibułki matujące, aby skóra Pani Młodej, w pięknej sukni ślubnej nie świeciła zanadto. Do tego wszystkiego może się również przydać lakier do włosów, czy kilka wsuwek, które doskonale podtrzymują każde, nawet najbardziej wyszukane upięcie. Wszystkie panie doskonale wiedza, że właściwie każda fryzura podczas zabaw weselnych często ulega zniszczeniom i deformacjom, dlatego wsuwki jak najbardziej mogą się przydać, aby zapanować nad rozpadem naszego upięcia. 

Kolejną bardzo istotną sprawą jest podręczna apteczka, a tutaj chyba najważniejsze plastry opatrunkowe na odciski i otarcia wszelkiego rodzaju. Po wielogodzinnej zabawie i szaleństwach weselnych, obolałe stopy stają się problemem Panny Młodej i chyba każdej z pań. Z myślą o żeńskiej części przyjęcia weselnego należy zaopatrzyć nasz kuferek, podręczną apteczkę w większą ilość plastrów, a na pewno się przydadzą, jak nie Pani Młodej to gościom. Do tego należy jeszcze dorzucić garstkę leków, które zniwelują stres związany z tym ważnym wydarzeniem.

Leki, które będą najbardziej potrzebne to te na ból głowy i żołądka, bo te najczęściej dotykają Parę młodą na swoim ślubie.  Przybory do szycia też się mogą przydać. Odpadające kryształki lub perełki to częsty problem, który przytrafia się Paniom Młodym z suknią ślubną podczas wesela. Należy pamiętać, że suknie ślubne są misternie wykonane o delikatnej konstrukcji. Dlatego też w każdej chwili może się coś oderwać, naderwać, odpaść, a igła i nitka, czy agrafka, małe nożyczki pozwolą nam wyjść z opresji i uratować kryzysową sytuację. Naprawa małej awarii zajmie nam chwilę ale pozwoli Pani Młodej bawić się do białego rana.  Warto w tym dniu pamiętać, że nawet najpiękniejsze buty po kilku godzinach dobrej zabawy mogą się stać dla Pani Młodej prawdziwą udręką, a wtedy już nie będzie tak miło i wygodnie. Warto zabrać ze sobą jakieś wygodne buty na zmianę, np. balerinki, nawet kilka par, które po kilku godzinach można spokojnie założyć i będą one prawdziwym ukojeniem dla stóp. Pomimo że balerinki nie należą do eleganckich butów, to w późnych godzinach nocnych będą prawdziwym ukojeniem na własnym ślubie.

Zapewne podczas lektury niejedna Panna Młoda zastanowi się, kto ma to wszystko dźwigać, ten cały kuferek, apteczkę i jeszcze zestaw butów na zmianę. W tej sytuacji na ratunek może przyjść konsultant ślubny, jeżeli takiego nie ma to Pani Młoda zawsze może liczyć na swoją druhnę, świadkową albo rodzinę, na pewno w tym wyjątkowym dniu nikt nie odmówi Pannie Młodej.

o Autorze

Magda Dakowicz, www.exclusive-suknie.plpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader