Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Ludzie » Malzenstwo » Ile kosztuje zespół weselny?

Ile kosztuje zespół weselny?

autor: administracja | artykuł do pobrania

zamieszczono: 27.05.2014 17:34, przeczytano razy: 479, słów: 692


Aby ślub był piękny, a wesele udane, koniecznie należy zadbać o odpowiednią oprawę muzyczną. Zespół weselny to podstawa udanego przyjęcia weselnego. Przed wyborem konkretnej firmy należy określić budżet jaki możemy przeznaczyć na oprawę muzyczną ślubu i wesela.


Ile kosztuje zespół na wesele? To pytanie nurtuje niejedną parę narzeczonych.

Kapele weselne, a budżet

 Czynników, które wpływają na cenę jest wiele, a są to m.in.:

 • liczebność zespołu - zespół weselny może składać się tylko z dwóch osób jak również z sześciu czy nawet dziewięciu osób! Wiadomo, że bardziej liczebny zespół muzyczny będzie droższy niż duet. Analizując cenę zespołu, można zauważyć pewną zasadę: ilość osób razy 1000zł. Wg tego wzoru zespół czteroosobowy kosztuje ok. 4000zł. Dodatkowe czynniki wpływają na cenę albo ją obniżając, albo ją jeszcze podnoszą.
 • lokalizacja wesela - jeśli kapela weselna musi dojechać do innego miasta, przeważnie doliczy do ceny dodatkowe koszty transportu. Stawka będzie uzależniona od ceny za paliwo.
 • długość wesela – wesele może być jednodniowe lub dwudniowe. Najczęściej za drugi dzień zespół weselny życzy sobie mniejszą kwotę. Ponadto ważne jest ile godzin zespół weselny ma grać. Często kapela weselna uzgadnia z parą, że będą grać do ustalonej godziny, a każdą nadgodzinę policzą dodatkowo. Warto tę kwestię ustalić wcześniej, aby nie było nieporozumień.
 • orkiestra weselna gra pod domem Pani Młodej – cena jest większa jeśli chcemy, aby zespół weselny zagrał na wyjście z domu panny młodej. Należy się również zastanowić, jak długo zespół będzie musiał czekać na wesele od momentu wyjścia z domu. Jeśli przerwa między wyjściem z domu, a rozpoczęciem wesela będzie wyjątkowo długa, a zespół pochodzi z innego miasta, to nie wykluczone, że cena również będzie wyższa. Jednak najczęściej spotykany plan to: dom – kościół – sala, a wtedy kapela weselna ma ok. 2h wolnego, które może przeznaczyć na rozłożenie sprzętu na sali.
 • nocleg – zazwyczaj nie jest wliczany w cenę, którą ustalamy z zespołem, natomiast warto pamiętać o tych kosztach układając swój budżet. Nocleg należy zapewnić orkiestrze, gdy pochodzi z innego województwa, a wesele trwa 2 dni. Oczywiście tę kwestię należy ustalić w porozumieniu z zespołem.
 • poziom – oczywiste jest, że zespół weselny grający na wysokim poziomie będzie droższy. Również staż zespołu może mieć wpływ na cenę. Zespół początkujący może chcieć mniejszą kwotę, niż doświadczona, długo grająca orkiestra.

 Warto zauważyć, że na cenę ma nieznaczny wpływ również pochodzenie zespołu. Najwyższe ceny za zespół weselny zapłacimy w następujących województwach:

 • mazowieckie
 • małopolskie
 • pomorskie
 • śląskie

Jednak jak już zostało wyżej zaznaczone, pochodzenie zespołu ma tylko niewielki wpływ na cenę.

 

Zespół Weselny, a może dj na wesele

 

 

Jeśli mamy ograniczony budżet możemy skorzystać z alternatywnego rozwiązania. Pozostaje nam do wyboru:

 

 • dj na wesele
 • wodzirej na wesele

 

Koszt dj'a jest niższy niż zespołu weselnego z wiadomych przyczyn. W tym przypadku mamy do opłacenia tylko jedną osobę. Jednak często zdarza się, że dj współpracuje z wodzirejem i we dwoje prowadzą wesele: jeden przy sprzęcie, a drugi zachęcając gości do zabawy i do tańca. W tekim przypadku cena również pójdzie w górę.

 

 

Zespół weselny, a ślub

 

 

Ślub w kościele jest naprawdę piękny i wzruszający. Klimat jaki towarzyszy tej ważnej chwili może być inny w każdej parafii. Warto zatem zadbać o piękny wystrój w kościele oraz o oprawę muzyczną ślubu. Profesjonalni muzycy, soliści i instrumentaliści potrafią sprawić, że cała ceremonia staje się bardzo wzruszająca i klimatyczna. Najczęściej narzeczeni decydują się na solową sopranistkę, która swoim anielskim głosem wykonuje podczas mszy ślubnej utwory muzyki klasycznej. Rzadko zdarza się aby zespół weselny posiadał też repertuar i aranżację ślubną, ale nie jest to wykluczone! Warto zatem dobrze poznać ofertę zespołu z którym podpisujemy umowę, aby móc dobrze zaplanować ten wyjątkowy dzień!


o Autorze

Ewa Poniewska - ZespolyWeselne.eupowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader