Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Ludzie » Kobiety » Jak zabezpieczyć się przed ciążą cz. III

Jak zabezpieczyć się przed ciążą cz. III

autor: mentos | artykuł do pobrania

zamieszczono: 25.03.2012 15:41, przeczytano razy: 520, słów: 375


W poprzednich częściach artykułu opisane zostały podstawy jakie należy wykonać aby móc wybrać odpowiedni środek antykoncepcyjny oraz mechaniczne, chemiczne środki antykoncepcje oraz tabletki. Kolejną grupą, nad którą chcemy się pochylić są tzw. plasterki.


Plastry

Działają analogicznie jak tabletki. Naklejone w odpowiednie miejsce uwalniają określoną dawkę hormonów. Są o tyle wygodniejsze od tabletek, że nie trzeba ich zmieniać codziennie tylko raz na określony okres czasu (w zależności od rodzaju plastra). Małe, niepozorne, cechujące się dość wysoką skutecznością. Zasadniczym minusem stosowania opisywanej metody antykoncepcji są zawarte w niej hormony ingerujące w gospodarkę hormonalną organizmu kobiety. Warto zastanowić się dłużej nad tym problemem zwłaszcza, że zarówno tabletki jak i plastry są bardzo modnymi i popularnymi metodami antykoncepcji wśród nastolatek.

Młode osoby, które nie mają jeszcze dobrze uregulowanej gospodarki hormonalnej swojego organizmu decydując się na opisywane metody świadomie lub nie ingerują w jej funkcjonowanie. Tego typu środki ze względu na to, że skutki ich działania mogą ujawnić się dopiero po kilku, kilkunastu latach stwarzają zgubne dla młodego organizmu poczucie bezpieczeństwa stosowania. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że zażywanie  nikotyny praktycznie wyklucza możliwość stosowania środków hormonalnych ze względu na duże ryzyko wystąpienia zakrzepów.

Wkładki domaciczne

Kolejną grupą środków antykoncepcyjnych stanowią wkładki domaciczne. Z mojego punktu widzenia ich działanie jest porażające. Mało kto zdaje sobie sprawę jak one funkcjonują – nie pozwalają na zagnieżdżenie się zapłodnionej zygoty i jej obumarcie. Środek ten pozwala na dojście do zapłodnienia a później to co już zaczyna być początkiem człowieka zabija. To dla mnie najpoważniejszy minus tej metody – świadoma aborcja zwana delikatnie środkiem antykoncepcyjnym. Innymi wadami tej metody to częste zapalenia, infekcję, bolesne i krwawe okresy.

Przedstawione powyżej jak i w poprzednich artykułach środki antykoncepcyjne nie wyczerpują tematu zabezpieczania się przed ciążą. W artykułach pominięto naturalne metody, które polegają na obserwacji organizmu kobiety. Z pewnością można zwiększyć skuteczność poszczególnych metod łącząc je. O tym którą metodę wybierzesz zdecydujesz tylko i wyłącznie Ty. Warto jednak spojrzeć na poszczególne grupy środków nie tylko przez pryzmat pięknych i bezpiecznych haseł reklamowych ale przede wszystkim przez pryzmat własnego ja – mojego organizmu, mojego sumienia.

o Autorze

M.S.powiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader