Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Ludzie » Kobiety » Jak szybko zajść w ciąże?

Jak szybko zajść w ciąże?

autor: mentos | artykuł do pobrania

zamieszczono: 04.06.2012 17:46, przeczytano razy: 664, słów: 442


Zajście w ciąże wydaje nam się takie banalne i proste – przecież wystarczy kochać się z partnerem bez zabezpieczenia w wyznaczone dni i już! Dlaczego więc tak wiele zdrowych par ma problemy z poczęciem potomstwa? Dlaczego poradnie leczenia niepłodności pękają w szwach?


Życie często płata nam figla i to co wydaje się takie proste i takie banalne czasami staje się nie do osiągnięcia. Nie jeden raz spotkałam się z opinią, że co to za problem począć dziecko. Przecież istnieje wiele stron internetowych, które pomagają w wyznaczeniu dni płodnych. Wystarczy zatem odbyć stosunek w określonym terminie i już – dziecko poczęte!

Tymczasem życie pokazuje, że poczęcie potomstwa wcale nie jest taką banalną sprawą, a ciąża dla niejedne z par staje się marzeniem, na spełnienie którego muszą czekać miesiącami lub latami. Okazuje się bowiem, że nie wystarczy być gotowym fizycznie. Nie wystarczy mieć zdrowego ciała, prawidłowych wyników badań, regularnego cyklu, żeby począć dziecko. Okazuje się, iż trzeba przygotować się również psychicznie na potomstwo.

Psychika jest często pomijaną sprawą w leczeniu niepłodności, a tymczasem ma ona ogromne znaczenie. Bardzo często kobieta, która wyraża chęć posiadania dziecka jest gdzieś wewnętrznie zablokowana na nie. Blokada ta, mimo wielkich starań partnerów, nie pozwala zajść kobiecie w ciąże. I nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o jakąś wewnętrzną niechęć do dzieci. Wspomniana blokada może wynikać z obawy, czy kobieta poradzi sobie jako matka, czy sprosta zadaniu wychowania potomstwa. Odkrycie w sobie tego wewnętrznego sprzeciwu odnośnie poczęcia dziecka i przestawienie się, akceptacja oraz pogodzenie się z nową rolą są rzeczami niezbędnymi i koniecznymi do spłodzenia maleństwa. Zatem, by zajść w ciążę trzeba być nie tylko przygotowanym fizycznie ale również psychicznie.

Warto również zadbać o dobrą atmosferę w trakcie prób poczęcia dziecka. Niejeden raz zdarza się, że para starająca się o dziecko spłyca kochanie się do zwykłego aktu fizycznego, który ma mieć miejsce w określonym czasie. Dzieje się tak zazwyczaj, gdy małżonkowie długo i bezskutecznie starają się o dziecko. Wiele nieudanych prób poczęcia zabija aurę pożądania i namiętności pomiędzy nimi. A przecież nie o to chodzi. Chcesz mieć dziecko – dbaj więc o dobrą atmosferę w związku. Twórz nastrój wtedy kiedy macie się kochać. Wówczas poczęcie potomstwa będzie dużo prostsze i przyjemniejsze.

Podsumujmy zatem o czym warto pamiętać, gdy staramy się o spłodzenie maleństwa. Po pierwsze ważny jest stan naszego zdrowia fizycznego oraz nasza psychika. Musimy być nie tylko całym ciałem ale i całą dusza oddani idei poczęcia. Po drugie dbamy i pielęgnujemy relacje z partnerem, pamiętajmy aby nasze kontakty nie były pozbawione emocji.

o Autorze

Mentospowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader