Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Kobiety
Wartościowe strony dla kobiet

W sieci dostępnych jest wiele serwisów, które określane bywają jako strony dla kobiet. Znalezienie chociażby kilkunastu do których warto wrócić w przyszłości nie jest jednak tak łatwe jak mogłoby się wydawać.


Tabu urody – łysienie u kobiet

Łysina jest kojarzona głównie z nobliwymi mężczyznami w wieku dojrzałym – stanowi pewien pozytywny symbol wpisany do naszej kultury. Nic więc dziwnego, że łysienie u kobiet stoi w cieniu męskiego mitu i stanowi uciążliwą oraz, przede wszystkim, wstydliwą dolegliwość.


Odzież dla karmiących

Gdy na świat przychodzi upragniony szkrab, mama ma niemałe zadanie. Najważniejszą rzeczą podczas pierwszych miesięcy jest dobry sen dzieciaczka i karmienie piersią, które dostarczy mu wszystkich niezbędnych składników odżywczych.


Torebki damskie i ich tajemnice

Toreb damskich jest tak mnóstwo, jak i pozostałych dodatków do każdego zestawu ubrań. Ich typy można podliczać w tysiącach, jak nie w setkach tysięcy. Jak wiadomo, torebka damska jest nieodzownym przyjacielem każdej kobiety. Manicure i pedicure nie tylko dla płci pięknej

Dbałość o własny wygląd to nieodłączny element naszego życia. Każdy bowiem stara się czynić swoje ciało atrakcyjnym dla siebie i innych. Skutkiem tego każdego dnia pielęgnujemy każdą część własnego ciała.


Bolesne miesiączki pojawiają się później

Młode kobiety zwykle nie odczuwają bóli brzucha podczas okresu. Występują one z biegiem lat. Jednak istnieje wiele sposobów na bóle miesiączkowe.


Kalosze zamiast kozaków

Jesień to przepiękna pora roku. Jednak pojawiające się opady deszczu powodują, że niektóre z pań są zmuszone z noszenia eleganckiego obuwia. Obawiają się bowiem, że woda oraz stosunkowo wilgotne otoczenie może spowodować bardzo poważne uszkodzenia ich obuwia.


Piękno zaczyna się … wewnątrz

            Nadmierne wypadanie włosów, łamliwość paznokci czy przesuszenie skóry to wyraźne oznaki tego, że ciało domaga się dodatkowych witamin i substancji odżywczych. W takiej sytuacji warto sięgnąć po suplement diety, który uzupełni wszelkie niedobory.


Stan zdrowia psychicznego w ciąży

W ciąży należy dbać o komfort zdrowia psychicznego, ponieważ negatywne emocje, które odczuwa matka, mogą się ujemnie przekładać na dobrostan dziecka. Rozwijający się płód odczuwa nastroje kobiety, dobre jak również i złe.


Chwyty Leopolda

Chwyty Leopolda są badaniem palpacyjnym kobiety ciężarnej. Wykonuje je lekarz lub położna za pomocą rąk, kiedy chce ocenić ułożenie płodu w macicy. Dzięki nim można określić, czy dziecko skierowane jest główką do kanału rodnego czy pośladkami.


Naturalne karmienie dziecka

Karmienie dziecka piersią jest najlepszym sposobem żywienia dla noworodka i niemowlęcia. Pokarm matki zawiera wszystkie potrzebne mu składniki odżywcze oraz przeciwciała, które uodparniają go na choroby znajdujące się w rodzinnym środowisku.


Jakie są etapy naturalnego porodu?

Poród naturalny to taki, który rozpoczyna się fizjologiczną czynnością skurczowa prowadzącą do pełnego rozwarcia szyjki macicy i kończy urodzeniem dziecka i łożyska. Przyjmuje się, że przebiega w czterech etapach, każdy z nich może mieć inną długość w zależności od kobiet.
Powered by ArticleMS from ArticleTrader