Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Ludzie » Jak samodzielnie zorganizować przyjęcie komunijne?

Jak samodzielnie zorganizować przyjęcie komunijne?

autor: ameba | artykuł do pobrania

zamieszczono: 18.03.2014 10:16, przeczytano razy: 576, słów: 420


Od pewnego czasu przygotowywanie tradycyjnych przyjęć z okazji Pierwszej Komunii zaczyna łudząco przypominać organizację hucznych wesel. Imprezy są coraz bardziej wystawne, a prezenty coraz droższe.


Przemyślana organizacja

Jeśli uważasz, że taka gorączka to przesada, nie musisz ulegać modzie. Przy odrobinie pomysłowości można podarować dziecku piękne prezenty, których cena nie zmusi nas do zadłużenia się po uszy. Jeśli potrafisz rozmawiać ze swoim dzieckiem i przekazać mu najważniejsze wartości, ono na pewno nie będzie czuło się gorsze od rówieśników. Własnymi siłami zorganizujesz też kameralne i niezapomniane przyjęcie w domu. Podstawę i największy przedmiot troski stanowi tu oczywiście menu. Nie musisz wydawać astronomicznych sum na catering, wystarczy, że będziesz mieć w kuchni podstawowy sprzęt – sprawny piekarnik, odpowiedniej wielkości garnki (gotujemy dla większej niż zwykle liczby osób) oraz niezastąpiony m.in. do sosów blender ręczny. Zanim stworzysz menu, ustal liczbę gości. Pamiętaj, że zaproszenia należy wysłać co najmniej miesiąc wcześniej. Jeśli chcesz do przygotowań włączyć swoje dziecko, dobrym pomysłem będzie wspólne ręczne tworzenie zaproszeń. Pamiętaj, że przyjezdnym gościom wypada zapewnić nocleg – jeśli nie masz warunków w domu, zarezerwuj miejsce w hotelu.

Domowa uczta

Jedzenie to nieodzowny składnik każdego przyjęcia. Nie eksperymentuj z daniami, ugotuj to, co wiesz, że dobrze ci wychodzi – rodzinne przyjęcia, zawsze trochę stresujące, to nienajlepszy moment na testowanie kulinarnych nowości. Nie sil się też na egzotyczne potrawy – większość Polaków lubi tradycyjną kuchnię. Jeśli jednak schabowy wydaje ci się zbyt trywialny, upiecz filet z kurczaka z serem pleśniowym, ananasem i żurawiną – będzie tradycyjnie, ale z nutką ekstrawagancji. Nie przesadzaj z ilością potraw – dwudaniowy obiad w zupełności wystarczy (nieśmiertelny rosół zawsze się sprawdzi), do tego zimne przekąski (sałatki, śledzie, taca serów i wędlin, warzywa). Oprócz ziemniaków, możesz zaserwować frytki – dzieciaki na pewno będą zachwycone. Nie może się też obejść bez deseru – gwoździem programu powinien być pokaźny tort. Oprócz tego możesz upiec jakieś ciasto, dobrym pomysłem będą też lody podane w towarzystwie owoców i bitej śmietany.

Ważnym elementem są też subtelne dekoracje. Charakter uroczystości raczej wyklucza obwieszanie domu kolorowymi balonami, ale ładny obrus, eleganckie świecie i serwetki na pewno dodadzą imprezie klasy. Sadzając gości, pamiętaj, by dla swojego dziecka zarezerwować miejsce u szczytu stołu – to jego dzień, niech więc czuje się wyjątkowo.

 

o Autorze

Anna Żuraw, pracująca w branży marketingowej.powiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader