Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Ludzie » Dzieciństwo kiedyś i dziś

Dzieciństwo kiedyś i dziś

autor: 2strefa | artykuł do pobrania

zamieszczono: 23.06.2014 14:46, przeczytano razy: 989, słów: 555


Dowodem tego, że czasy się zmieniają jest przykład dzieciństwa. Kiedyś dzieci za „karę” nie mogły wyjść na podwórko by wyszaleć się z rówieśnikami. A dziś?


Dziś dzieci przeważnie mają szlaban na przesiadywanie przed komputerem i bawią się na świeżym powietrzu, ponieważ zabrano im rozrywkę w postaci świata wirtualnego. Oczywiście to rodzice powinni dozować pociechom dzienną „dawkę” ślęczenia przed monitorem komputera. Powszechnie wiadome jest, że spędzanie czasu w domu w wirtualnym świecie nie daje tyle radości i satysfakcji co spotkania z kolegami. Dziecko siedząc przed komputerem przyjmuje pozycję wymuszoną. To znaczy, że pozycja ta nie jest do końca wygodna. Później będziemy słyszeć uskarżanie się na ból pleców. Jednak nie wdrażajmy się aż tak w ten temat.

Kiedyś aby dowiedzieć się czy kolega lub koleżanka jest w domu, należało iść do niej. Dziś wystarczy wykonać jeden telefon czy napisać SMS-a. Spotkania ze znajomymi odbywały się w realnym świecie. Obecnie mamy do dyspozycji komunikatory internetowe, poczty. Można przez Internet zadzwonić do osoby znajdującej się na drugim końcu świata. W czasach naszego dzieciństwa nikt o tym nie wiedział.

Kolejny przykład to słuchanie muzyki. Chyba większość pamięta do czego służył ołówek i kaseta magnetofonowa. Dziś mamy do dyspozycji płyty CD, serwisy internetowe, które umożliwiają darmowe słuchanie i dzielenie się muzyką. Jeszcze 20 lat temu trzeba było iść do sklepu i zainwestować pieniądze w kasetę by móc posłuchać jednej piosenki. Dziś jest to o wiele prostsze.  Dostępność filmów również się zmieniła. W latach 90. ub stulecia znane były wypożyczalnie filmów. W każdym mieście taka instytucja istniała. Oczywiście filmy również były nagrywane na kasety. Aby można było je obejrzeć potrzebny był magnetowid. Dziś na rynku mamy dostęp do filmów nagranych na DVD czy Blu-ray. Filmy dostępne są również online. Nie trzeba o nic się martwić.

Kiedyś wiele radości sprawiał rower. Dziś priorytety się zmieniły i najwięcej szczęścia wnosi smartfon czy tablet nie wspominając o laptopie czy Xboxie 360. Wcześniej zdarte kolana mówiły o niezwykłych przygodach a każda blizna była pamiątką po wyprawie życia. Dziś słyszy się który level przeszło nasze dziecko i ile punktów zdobyło. Szkoda trochę, że rodzice zapominają, ze można świetnie się bawić bez użycia komputera.

Teraz można zauważyć, że komputery są stosowane na odczepnego i w zastępstwie za czas spędzony z rodzicami. Dorośli są wiecznie zabiegani, nie mają czasu dla pociech. Dlatego też kupują różne nowinki techniczne aby mieć tzw. święty spokój. Wiedzą, że dziecko „bezpiecznie” spędza czas przy okazji oni również mogą wypocząć. Jednak „bezpiecznie” nie zawsze oznacza to samo w praktyce.

Jeżeli już decydujemy się na udostępnianie Internetu dla dziecko należy robić to z głową. Najbezpieczniej jest zablokować strony, które nie powinny być odwiedzane przez najmłodszych. Aby nasze dziecko było bezpieczne w sieci musimy te bezpieczeństwo nadzorować.

Jeżeli już decydujemy się na udostępnianie Internetu dla dziecko należy robić to z głową. Najbezpieczniej jest zablokować strony, które nie powinny być odwiedzane przez najmłodszych. Aby nasze dziecko było bezpieczne w sieci musimy te bezpieczeństwo nadzorować.

o Autorze

Aneta Łuczyńska, Biuro Obsługi Klienta www.safeserver.plpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader