Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Ludzie » Dzieci » Wybór idealnych okularów przeciwsłonecznych dla dzieci

Wybór idealnych okularów przeciwsłonecznych dla dzieci

autor: asportdam | artykuł do pobrania

zamieszczono: 23.01.2014 10:26, przeczytano razy: 2056, słów: 342


Lato to ulubiony czas wielu maluchów. Dzieciaki uwielbiają bawić się w wodzie i szaleć w pełnym słońcu. Niestety słońce dodaje nie tylko witaminy D i pięknej opalenizny, ale także potrafi wyrządzić wiele szkód.


Oczywiście przy noszeniu okularów słonecznych nie chodzi tylko o oparzenie słoneczne czy udary. Promienie słoneczne są także szkodliwe dla oczu. Zwłaszcza oczu młodych ludzi, dlatego każdy rodzic powinien zadbać, aby jego pociecha chroniła swoje oczy za pomocą okularów przeciwsłonecznych. Okulary powinny posiadać wysokiej jakości soczewki, aby ochronić oczy przed szkodliwymi promieniami UV. Dzieci dzięki temu będą mogły bez uszczerbku na zdrowiu bawić się w słoneczne dni.

Warto także pamiętać, że okulary przeciwsłoneczne poprawiają także jakość widzenia w słońcu. To niezwykle ważne jeśli nasza pociecha wybiera się na przykład na wycieczkę rowerową lub na rolki. Okulary przeciwsłoneczne stają się więc razem w zestawie z kaskiem rowerowym i ochraniaczami podstawą bezpieczeństwa jazdy. Jeśli od najmłodszych lat nasze dziecko będzie nosiło okulary przeciwsłoneczne wyrobi w sobie dobry nawyk ochraniania oczu.

To na rodzicach spoczywa odpowiedzialność za późniejsze nawyki dzieci, a ochrona oczu jest elementarną zasadą. Mamy bowiem tylko jedną parę oczu na całe życie i bezwzględnie trzeba o nie dbać. Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci powinny być dopasowane do kształtu twarzy dziecka. Kupując okulary należy je przymierzyć. Muszą one spełniać swoją funkcję, ale także być wygodne. Jeśli okulary będą spadać z nosa lub uciskać skronie to dziecko nie będzie chciało ich nosić.

Do wyboru mamy wiele modeli okularów przeznaczonych do użytku przez dzieci i młodzież. Są one bardzo kolorowe i efektowne. Warto jednak zwrócić uwagę przede wszystkim na wysokiej jakości soczewki, aby ochrona oczu była na jak najwyższym poziomie. Zakres cenowy okularów przeciwsłonecznych jest bardzo szeroki. Znajdziemy okulary zarówno za kilka złotych, jak i takie, których zakup przekroczy kilkaset złotych. Trzeba pamiętać, że te poniżej kilkudziesięciu złotych zapewniają niską ochronę przeciwsłoneczną i zapewne nie przetrwają nawet dwóch sezonów letnich.

o Autorze

Katarzyna Stania
pracownik sklepu ze sprzętem sportowym dla dzieci
www.Asport-Junior.plpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader