Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Ludzie » Dzieci » Cztery kółka dla malucha

Cztery kółka dla malucha

autor: monika.tatarek | artykuł do pobrania

zamieszczono: 29.08.2014 13:30, przeczytano razy: 1013, słów: 431


Kupno wózka dla dziecka to jedna z najważniejszych inwestycji w pierwszych lata życia dziecka. Od właściwego wyboru będzie zależeć nie tylko samopoczucie dziecka, ale również wygoda rodziców.


Wózki do tanich nie należą, więc jeśli źle wybierzemy, możemy boleśnie to później odczuć. Dlatego zaleca się rozwagę przy kupnie i nie kierowanie się chwilowym impulsem. Na rynku znajdziemy trzy główne rozwiązania. Wózek głęboki dla niemowląt, spacerówka dla nieco starszych oraz wózki wielofunkcyjne – czyli wózki uniwersalne na każdą okazję. Każdy z tych wózków ma swoje walety i wady.

 

Wózki głębokie przydadzą się tylko do pewnego momentu wzrostu dziecka, potem trzeba będzie kupić spacerówkę, z której dziecko również może szybko wyrosnąć – trudno w tym wypadku znaleźć optymalny i uniwersalny rozmiar tego wózka. Możemy więc pokusić się o kupno jednego, wielofunkcyjnego wózka, są to jednak najcięższe konstrukcje, które podobnie, jak wózki głębokie, nie zawsze łatwo się mieszczą do bagażników aut. W dodatku potrafią sporo kosztować, choć jeśli weźmiemy pod uwagę konieczność zakupu wózka głębokiego wraz ze spacerówką, cena nie wygląda już tak strasznie.

 

Zakup wózka to dosyć skomplikowany proces, tym trudniejszy, im większy wybór. Jest jednak kilka podstawowych rzeczy, na które powinniśmy skierować swoją uwagę.

 

Po pierwsze istotna jest waga. Jeśli nie mieszkamy na parterze czy w willi i nie posiadamy długiego rzędu schodów do przebycia, możemy kupić coś cięższego, jeśli jednak na naszej drodze będą poważne utrudnienia ciężki wózek stanie się prawdziwym utrapieniem. Ważąc w rękach, pamiętajmy, że być może to jedyna okazja, gdy dźwigamy pusty wózek, ciężar ten wzrośnie nie tylko dzięki wadze naszej pociechy, ale i wskutek potrzebnych przyborów czy zakupów.

 

Kolejnymi rzeczami jest mechanizm składania. Czy nie jest on zbyt skomplikowany i pracochłonny oraz czy umożliwia złożenie wózka do wymiarów bezproblemowo mieszczących się w bagażniku naszego auta. Pamiętajmy o pozostawieniu naddatku wolnego miejsca na inne bagaże.

 

Zadbajmy też o dziecko. Dobra amortyzacja na nierównych, polskich chodnikach, miła w dotyku tapicerka czy wygodne oparcie to coś, co znacznie ułatwi dziecku podróż. Ze względu na obopólne korzyści – wygodę dla dziecka i łatwość prowadzenia wózka dla rodzica – koniecznie pomyślmy o szerokich i pompowanych kołach, jako o dobrej inwestycji.

 

Nie zwlekajmy z kupnem wózka dziecięcego na ostatnią chwilę, bowiem takie zakupy rzadko bywają udane, zwłaszcza zakupy tak istotne, jak zakup wózka.

o Autorze

Monika Tatarek, szczęśliwa matkapowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader