Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


DzieciDlaczego warto posłać dziecko do przedszkola?.

Przedszkole pozwala dzieciom lepiej się wdrożyć w późniejszą sytuacje wczesnoszkolną. W przedszkolu dzieci poznają prawdziwy świat nie ten idealny stworzony przez troskliwych rodziców. Tu dziecko przestaje być ”pępkiem świata”.


Zabawki edukacyjne jako element warunkujący zachętę do nauki

Ważnym etapem w życiu dziecka jest obecność dostosowanych do wieku oraz zachęcających do samodzielnej aktywności zabawek edukacyjnych. Dlatego wybierając zabawkę dla smyka, u którego podstawowe partie mięśni dopiero zaczynają ulegać wykształcaniu, musimy być bardzo ostrożni.Cztery kółka dla malucha

Kupno wózka dla dziecka to jedna z najważniejszych inwestycji w pierwszych lata życia dziecka. Od właściwego wyboru będzie zależeć nie tylko samopoczucie dziecka, ale również wygoda rodziców.


Wózki dziecięce – do wyboru, do koloru

Wózek dziecięcy to jedno z pierwszych akcesoriów, o jakim muszą pomyśleć młodzi rodzice. Bez niego poruszanie się poza domem z małą pociechą jest bardzo utrudnione. Wybór wózka nie powinien przysporzyć nam problemów, jeśli tylko wiemy, czego od niego oczekujemy.


Puzzle maty (Maty piankowe) - zabawa i bezpieczeństwo

Maty piankowe i edukacyjne (puzzle maty) to doskonały prezent dla dziecka który edukuje poprzez zabawę. Wiele różnych wzorów i kolorów pozwala rozwijać wyobraźnię dziecka.


Poznawanie przez czytanie

Od dawna wszyscy wiedzą, że czytanie dziecku rozwija jego myślenie i postrzeganie. Każdy czytający rodzic staje przed problemem: co czytać? Gdzie szukać dobrej książki dla dzieci? Kupić, czy pożyczać?Jak wybrać prezent dla niemowlaka?

Wybierając się do rodziny lub znajomych, którzy posiadają małe dzieci, zawsze chcemy czymś obdarować najmłodszych gospodarzy. Jeśli nie mamy własnych dzieci, może być nam ciężko określić co takiego może wywołać uśmiech na buzi Malucha.


Rodzicielstwo bliskości

Czym jest rodzicielstwo bliskości? Sztuką, która opiera się na głębokiej więzi emocjonalnej, jaka może powiązać dziecko z jego opiekunami. Ta niesamowita więź, przywiązanie mają olbrzymi wpływ na kondycję przyszłego życia potomka.


Klocki najpopularniejszą zabawką dziecka

Zabawki znane są ludziom już od wieków i można je odnaleźć we wszystkich cywilizacjach, co potwierdzają odkrycia archeologiczne. Te często tak proste w swej formie wyrabiane dla dzieci przedmioty były częścią kultury społeczności, w której powstały.


Chore dzieci też się bawią

Niezbędnym w prawidłowym rozwoju dziecka jest okres zabawy. W przypadku gdy dziecko jest chore nie należy rezygnować z zabawy, dzięki niej można wpłynąć na zwiększenie jakości życia malucha. Zabawa może również stanowić wsparcie przy długotrwałej rehabilitacji.


Wybór idealnych okularów przeciwsłonecznych dla dzieci

Lato to ulubiony czas wielu maluchów. Dzieciaki uwielbiają bawić się w wodzie i szaleć w pełnym słońcu. Niestety słońce dodaje nie tylko witaminy D i pięknej opalenizny, ale także potrafi wyrządzić wiele szkód.


Pasty z fluorem dla Twojego malucha. Tak czy nie ?

Fluor to pierwiastek, który wzmacnia nasze kości, utwardza szkliwo wspomagając je między innymi w walce z próchnicą, a także wpływa pozytywnie na gospodarkę hormonalną. W pewnym momencie dochodzimy do punktu, w którym fluor nie pomaga, a szkodzi.
Powered by ArticleMS from ArticleTrader