Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Malarstwo18 maja - międzynarodowy dzień Muzeów

Międzynarodowy Dzień Muzeów przypada na 18 maja, ustanowiony został w roku 1977 przez Międzynarodową Radę Muzeów.  Jest to dobra okazja do tego, by dowiedzieć się więcej o wyjątkowych i najbardziej popularnych muzeach świata, a nawet do ich odwiedzenia. Co naprawdę warto zobaczyć? 


Jak przygotować się na plener malarski?

Każdy tworzący farbami i nie tylko, powinien już dawno zastanowić się nad wyjściem w plener malarski. Pogoda wiosenna dopisuje, a barwy kwiatów i budzącej się do życia roślinności, są już mocno eksponowane przez słońce! Pytanie tylko jak wybrać się na taką wyprawę?Miejsce dla sztuki

Choć wydawać by się mogło, że sztuka nie jest już ważnym aspektem naszego życia i że niewielu z nas posiada odpowiedni poziom wrażliwości artystycznej, to nie do końca jest tak, jak mówi ogólna opinia.


Artyści na zawsze pozostający w pamięci pokoleń

Niełatwo dostać się do zacnego grona najwybitniejszych malarzy. Wielu z nich docenia się dopiero po śmierci, kiedy ceny ich dzieł osiągają niebotyczne kwoty. Każdy artysta pragnie zostać zapamiętany przez pokolenia i na zawsze pozostać w pamięci, ale dla większości z nich jest to wręcz nieosiągalne. W XX wieku osiągnęli to np. Pablo Picasso, czy Salwador Dali, znani nie tylko miłośnikom sztuki, ale szerokiemu gronu odbiorców z różnych zakątków świata. O ich dziełach z pewnością długo nie zapomnimy.


Jak zarabiają galerie?

Galeria obrazów w Polsce nie mają łatwego życia. Zainteresowanie sztukami plastycznymi nie jest duże, a jeżeli ktoś w ogóle zna jakichś artystów to zwykle są to osoby, które tworzyły wiele lat temu.


Dlaczego Polacy nie doceniają malarstwa

Wszyscy zainteresowani sztuką wiedzą, że w Polsce ma się ona nienajlepiej. Ludzie nie są zainteresowani chodzeniem na wystawy, a artyści są doceniani dopiero wtedy gdy zdobędą sławę na zachodzie.Reprodukcje obrazów na płótnie

Reprodukcje obrazów na płótnie to coraz to częstszy widok w polskich domach. Dzieje się tak głównie dlatego, że reprodukcje są ogólnodostępne w sklepach z obrazami oraz są piękne. Ponadto taka reprodukcja jest o wiele tańsza od oryginału.


Obrazy dla wszystkich

Obrazy sławnych artystów to bardzo drogie obiekty pożądania. Ich ceny na aukcjach osiągają często niebotyczne kwoty. Nawet ponad 100 mln dolarów można zapłacić za najdroższe płótna takich artystów jak Jackson Pollock, czy Gustav Klimt.


Polacy kochają Klimta

Piękne zmysłowe obrazy Gustava Klimta, które często przedstawiają kobiety w otoczeniu geometrycznych lub abstrakcyjnych kształtów, które układają się w ich szaty zdobył serca polaków.


Polskie galerie

Każdy kto chodzi czasami na wystawy wie, że w Polskich galeriach bardzo rzadko można zobaczyć wystawy współczesnych artystów. Na szczęście ta sytuacja się zmienia i coraz więcej jest wystaw, o których jeszcze kilka lat temu mogliśmy tylko pomarzyć.


Kolory i emocje z nimi związane

Czy z kolorami mogą być związane jakieś emocje? Jek je wykorzystać?
Powered by ArticleMS from ArticleTrader