Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Kultura-i-sztuka » Fotografia » W jaki sposób zostać fotografem?

W jaki sposób zostać fotografem?

autor: swat | artykuł do pobrania

zamieszczono: 01.03.2014 21:04, przeczytano razy: 456, słów: 404


Wydawałoby się, że zawód fotografa jest całkiem prosty. Wystarczy zainwestować w dobrą lustrzankę, trochę poćwiczyć wykonywanie zdjęć i gotowe…. możemy ogłaszać się jako fotograf. Nic bardziej mylnego! Aby zostać dobrym fotografem, potrzeba lat praktyki a przede wszystkim pasji.


Interesuję się fotografią i chcę to robić zawodowo

Świetnie! To znaczy, że idziesz w dobrym kierunku. Jeżeli wykonujemy coś z pasją i dużym zaangażowaniem, to łatwiej jest nam się tego uczyć. Tylko w taki sposób można dojść do perfekcji w jakieś dziedzinie. Nie ma sensu zostawać fotografem na siłę. Będzie to miało odzwierciedlenie w jakości zdjęć, co przekłada się na renomę i….. brak klientów. No dobrze, ale jak zostać fotografem? Zatem wracając do głównego wątku, jeśli interesujesz się fotografią i chcesz to robić zawodowo, to trzeba poruszyć tutaj dwie kwestie. Jak długo już wykonujesz zdjęcia i jaką dziedziną fotografii chcesz się zajmować. Odpowiedź na te pytania określi jaki kierunek musisz objąć i jak długa droga przed Tobą, aby osiągnąć sukces.

 

Jeżeli fotografujesz amatorsko od kilku lat i Twoje zdjęcia są całkiem niezłe, to sprawa jest prosta. Musisz po prostu ukierunkować się teraz bardziej na dziedziny fotografii, którymi  chcesz zawodowo się zajmować. Najlepiej jeżeli podejmiesz praktyki i będziesz asystował profesjonalnemu fotografowi. W ten sposób poznasz ważne aspekty zawodowego fotografowania oraz niuanse, które choć drobne mają czasem istotne znaczenie. A co jeśli jesteś osobą początkującą? W tej sytuacji droga jest już znacznie dłuższa. Ale zakładając, że fotografia to Twoja pasja, to już jakieś doświadczenie z aparatem musisz mieć. Tutaj też jest kwestia jak długo wykonujesz zdjęcia. Załóżmy, że kilka miesięcy do roku. Na pewno dużo pracy przed Tobą. Na początek warto, abyś czytał dużo fachowych książek z branży, poradników, czy chociażby blogi fotograficzne.

 

Przede wszystkim dużo czasu poświęcaj na wykonywaniu zdjęć. Przykładaj się do tego, jeżeli wykonujesz zdjęcia portretowe, to staraj się aby to było zgodnie z zaleceniami, ustaw odpowiednią wartość przesłony, zadbaj o oświetlenie, odpowiednio ustaw się do zdjęć. Nie ograniczaj się też do jednego rodzaju fotografii. Fotografuj wszystko, ludzi, krajobrazy, martwą naturę. Gdy już poczujesz się pewnie z aparatem w ręku i posiądziesz podstawową wiedzę, to możesz wybrać się na kurs fotograficzny dla zaawansowanych. Tutaj doszlifujesz swoje umiejętności i dowiesz się jak robić lepiej zdjęcia. A potem? Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka. Dobry fotograf uczy się przez całe życie.

o Autorze

Michał Adamczyk z serwisu "Magia artykułów" - blog tematyczny, porady i artykuły o fotografii, ślubie i urodziepowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader