Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Kultura-i-sztuka » Film » Pomysły na Walentynki: dobry alkohol i dobry film

Pomysły na Walentynki: dobry alkohol i dobry film

autor: magdaq | artykuł do pobrania

zamieszczono: 09.02.2012 15:03, przeczytano razy: 701, słów: 392


Co kupić? Co zrobić samodzielnie? Gdzie zaprosić swego partnera, czym podjąć swą partnerkę? To tradycyjne rozterki, jakie dopadają zakochanych przy okazji ich święta. Oto kilka sprawdzonych propozycji – można coś wybrać i z powodzeniem zrealizować.


Seans filmowy-bajkowy, czyli wspólne prażenie pop-cornu i szykowanie hektolitrów słodkich napojów. Do wzmocnienia nieco cukierkowych historii przyda się butelka Ballantines’a. Dla pań – kochających scenariusze od Walta Disneya – pudełko czekoladek i paczka chusteczek. Bo te bajki wzruszały i wciąż będą nas wzruszać.

Oto lista najpopularniejszych tytułów: ,,Zakochany kundel” to trochę takie studium mezaliansu, oczywiście, podane w wersji dla najmłodszych. Rozpieszczona suczka Lady dowiaduje się, że jej właściciele spodziewają się dziecka i przerażona zmianami w domu, szuka pocieszenia u znajomych z miasta. Przy okazji wpada w niezłe tarapaty. Ratować ją będzie – zakochany w Lady – kundel Tramp, którego zaloty dotąd sunia odrzucała… I ta scena jedzenia makaronu z jednej, psiej miski. Tak właśnie powinna idealna randka! A, właśnie: co podacie na walentynkowy obiad? Może pomysł z całuśnym makaronem i Wam się spodoba?!

,,Piekna i Bestia” jest nieco mroczną, ale bardzo piękną opowieścią o losach dobrej, wrażliwej Belli, która pod maską napotkanego potwora dostrzegła wielkie serce. I zakochała się w stworze z lasu, przed którym drżały okoliczne miasteczka. Chwytająca za gardło muzyka, scena tańca w sali balowej, a w końcu przemiana Bestii w księcia, wciąż zachwyca. Wciąż się widzom podoba.

,,Pocahontas” stanowi historyczny wątek z czasów szesnastowiecznych podbojów kolonialnych, zaadaptowany na czasy współczesne. Choć akcja rozgrywa się w krainie Indian, do której wtargnęli konkwistadorzy, rozumiemy problem ówczesnych czasów. My, którzy zapomnieliśmy „mowy wilka” i żyjemy z dala od natury. Czarnowłosa, dzielna córka wodza uświadamia Johna Smitha, że jego świat nie ma prawa ingerować w jej rzeczywistość. Że oba te środowiska potrzebują się nawzajem i nie mogą się zwalczać. Czy biały człowiek pojmie tę lekcję? Czy ród Pocahontas przetrwa?

Wall-e” należy do bajek z gatunków science-fiction. Tytułowy bohater jest robotem, oczyszczającym świat po cywilizacji ludzi. Autorzy scenariusza obdarzyli go wielce sympatycznym usposobieniem, skonstruowali przestrzeń w jakiej porusza się Wall-e, a także podarowali mu partnerkę – „robocicę”, Evę. Brawa za wszelkie efekty animacyjne i za super wersję współczesnego love story!

o Autorze

M.B. powiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader