Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Kultura-i-sztuka » Film » Jak pokazano kulturę picia wina w filmie "Pod słońcem Toskanii"?

Jak pokazano kulturę picia wina w filmie "Pod słońcem Toskanii"?

autor: magdaq | artykuł do pobrania

zamieszczono: 13.02.2012 12:41, przeczytano razy: 605, słów: 430


Pisarka Frances ma dość życia w rozkrzyczanym, wrogim artystom San Francisco. Marzy jej się odpoczynek w pięknym, spokojnym miejscu. A gdzie może być ładniej, niż we włoskiej Toskanii?


Zakup willi w jednym z serdecznych miasteczek okazuje się strzałem w dziesiątkę – kobieta wreszcie pozbywa się długotrwałej depresji i zaczyna doceniać uroki życia. Dobre jedzenie, wino białe i czerwone pite podczas romantycznych zachodów słońca, no i miłe chwile spędzane w towarzystwie miłych znajomych. W tym jednego, wyjątkowego mężczyzny.

To dobry film na seans z ukochaną osobą, na kinematograficzne Walentynki i na urodziny naszej sympatii, spędzane tylko we dwoje. Dodatkową atrakcją dziełka jest fakt, iż bohaterka komedii do pracy przy remontowaniu zniszczonego domu wynajmuje ekipę z Polski. Panowie dostarczają nowej właścicielce włości moc atrakcji, emocji oraz radości. Zabawnych scen nie brak!

Reżyserce, Audrey Wells, zarzucano, że czterdziestoletnia autorka książek (grana przez Diane Lane) wygląda jak typowa, amerykańska laleczka, która – mimo upływu lat i przeżywanych – zgodnie ze scenariuszem – licznych zgryzot czy smuteczków, nie wygląda zupełnie  na swoje lata. Ma gładką twarz, zadbane ciało i zawsze prezentuje się elegancko, świeżo, szalenie sympatycznie. Hm, no ale jak tu nie być sympatycznym, gdy nagle zamieszkało się w Italii?!

Miejscowa ludność szybko akceptuje nowoprzybyłą, a sąsiadki  - panie domu uświadamiają swą koleżanką, jak ważna może być rodzina i jak należy dbać o domowników. Z czasem Frances zapragnie założyć własne gniazdo. Zwłaszcza gdy po wielu randkach trafia wreszcie na swój ideał partnera.

Miłość dodaje uroku każdej wspólnej chwili – śniadanie jedzone na werandzie, wycieczki rowerowe po okolicy oraz wybieranie win na wizytę u znajomych – kamera śledzi poszczególne zdarzenia, a staranne, barwne kadry pozwalają nam cieszyć oczy widokiem bajowej Toskanii czy też ujęciem nalewanie winnego trunku do kruchego szkła. Jest co świętować! „Pod każdym słońcem świata…”  

Kobiety, które obejrzały film, cenią sobie przypomnienie o najważniejszych wartościach: o samorealizacji, o radości płynącej z bliskości międzyludzkiej. Wydawałoby się, dojrzała już, bohaterka historii, nagle zachowuje się niczym – oszołomiona otoczeniem – nastolatka, a jej potrzeba posiadania własnej familii, promieniuje wokół. I już wkrótce do domu Frances wprowadzą się ludzie, których pisarka nazywa swą „nową, włoską rodziną”. Panowie - widzowie nieco narzekają, że przedstawiona w komedii rzeczywistość jest jednolita i zbyt słodkawa. Lecz – nagabywani przez swe niewiasty – już sprawdzają koszt wakacji w Toskanii.  

o Autorze

M.B.powiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader