Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Kultura-i-sztuka » Co oferuje księgarnia katolicka?

Co oferuje księgarnia katolicka?

autor: sbart | artykuł do pobrania

zamieszczono: 07.03.2014 15:43, przeczytano razy: 675, słów: 356


W dyskusjach na temat przyszłości tradycyjnej książki padają rozmaite opinie wyrażające zarówno pesymistyczne przekonania o nieuchronnym jej zniknięciu i całkowitym zastąpieniu przez nośniki elektroniczne, jak i głosy optymistyczne przekonane o tym, że książka przetrwa.


Niemniej jednak księgarnie, w tym księgarnie katolickie, starają się nadążyć za duchem czasu, oferując swoim czytelnikom zarówno książki tradycyjne, jak i filmy i płyty oraz e-booki.

W dzisiejszym złożonym i trudnym świecie dobra, mądra książka, zwłaszcza oparta na wartościach chrześcijańskich, może stanowić prawdziwą duchową podporę. Nic dziwnego więc, że taka instytucja, jak księgarnia katolicka nie tylko nie traci na znaczeniu, ale wręcz zyskuje sobie nowe rzesze klientów. I chociaż książki religijne to najważniejszy segment tego rodzaju sklepu, to jednak w dobrej księgarni katolickiej znajdziemy z pewnością także interesujące pozycje z dziedziny psychologii, filozofii, życia społecznego, historii, polityki i wielu innych. Dla licznych czytelników poszukujących swojego miejsca w życiu, próbujących uporać się z problemami współczesności, dbających o własny rozwój duchowy, księgarnia katolicka może być najlepszym miejscem do odszukania książki, filmu czy e-booka, które pomogą odnaleźć własną drogę życiową.

Dla osób wierzących i poszukujących religijnych wskazówek postępowania, najlepszą lekturą będą książki poświęcone konkretnym zagadnieniom życiowym, takim jak małżeństwo, rodzicielstwo, seksualizm, palące zagadnienia współczesności, na przykład in vitro, eutanazja, eugenika, kwestie filozoficzne w rodzaju przezwyciężania rozpaczy i lęku, odzyskiwania radości życia i wielu innych.

W księgarniach katolickich znajdziemy zatem nie tylko Pismo Święte, żywoty świętych, modlitewniki, encykliki papieskie, zbiory kazań, książki znanych myślicieli katolickich, ale też swego rodzaju poradniki adresowane do katolików i pomagające im w rozstrzyganiu egzystencjalnych i moralnych problemów. Uzupełnienie oferty stanowią na ogół dewocjonalia, pamiątki religijne, różańce, obrazy, posążki, płyty z muzyką religijną i prasa katolicka. Do księgarni katolickiej wiele osób zagląda nie tylko w poszukiwaniu książki dla siebie, ciekawego wydania Biblii, medalika lub innej pamiątki religijnej, ale także w poszukiwaniu odpowiedniego prezentu, którym może się okazać piękna i mądra książka religijna.

o Autorze

Artykuł napisany we współpracy z księgarnią katolicką syjon.plpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader