Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Komputery » Software » Opis systemu Windows Phone

Opis systemu Windows Phone

autor: fortuna | artykuł do pobrania

zamieszczono: 19.09.2011 12:26, przeczytano razy: 1094, słów: 367


Na rynku telefonów komórkowych trwa prawdziwa wojna o klienta. Producenci robią wszystko, aby ich sprzęty działały świetnie, a to w dużej mierze zależy od systemu operacyjnego.


Windows Phone to niewątpliwe system przyszłości, jednak ta przyszłość to coś więcej niż komórki i gry, to cały ekosystem stworzony przez Micrsosft, który mamy przyjemność obserwować.

Wiele osób jest wrogo nastawiona do produktów firmy z Redmond, twierdząc, że mają wiele wad i są podatne na wirusy. Jednak jest zupełnie inaczej, z systemem operacyjnym przeznaczonym na telefony komórkowe. WP 7 jest piękny, i to już dziwi, jeśli chodzi o produkty Microsoftu, zastosowano w nim unikatowy styl Metro design, którego wygląd kafelkowy znacznie ułatwia pracę.

Co więcej, Windows Phone pozwala nam na swobodne korzystanie z portali społecznościowych, kilkoma ruchami możemy się podzielić wrażeniami z naszymi znajomymi na Facebooku czy Twitterze. Kolejna ciekawa opcja, to stały wygląd menu głównego. Wszystko inne jest do modyfikacje według upodobań, jednak menu główne zawsze pozostanie bez zmian. Ciekawe? Być może. Z pewnością ten fakt rozczaruje wszystkich tych, którzy lubią majsterkować przy telefonach. Następna znamienna zaleta systemu to sklep z aplikacjami. Marketplace jest tak łatwy i przyjemny w użyciu, że poradziłoby sobie z nim nawet małe dziecko. Bardzo wiele pozycji jakie tam znajdziemy są darmowe, a te płatne posiadają wersję trial, co pozwala nam sprawdzić czy warto kupować dany program.

To co może zaciekawić wielu z Was, to integracja Windows Phone z konsolą Xbox. Trzymając telefon w ręku możemy grać z kim, kto właśnie gra na konsoli. A wszystko to, aby zapewnić nam niezapomniane wrażenia i mnóstwo dobrej zabawy. Czy jakikolwiek inny system pozwala, na aż taką integrację?  Raczej nie. System posiada oczywiście także wady. Jednak tych jest o wiele mniej. Denerwować może np. to, że system w pierwotnej wersji był niedopracowany i na kolejne aktualizacje przychodzi nam zawsze długo czekać. Nie podobać może się także to, że nie można przesyłać plików za pomocą Bluetootha.

System ten polecam wszystkim, którzy cenią sobie niezawodność oraz piękny wygląd, a nie chcą inwestować pieniędzy w zamknięty krąg typu Ios.

o Autorze

Fan nowych technologii.powiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader