Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Komputery » Software » Jak działa Anti-Virus?

Jak działa Anti-Virus?

autor: padzz | artykuł do pobrania

zamieszczono: 17.03.2012 14:31, przeczytano razy: 906, słów: 761


W tym artykule chciałbym rozważyć podstawowe zasady ochrony są realizowane w różnych programów antywirusowych.


Wirus - typ programów komputerowych, ale w przeciwieństwie do innych programów, wirus ma paskudną cechę replikacji. Innymi słowy, łapiąc wirusa dzisiaj, jutro może być n-ta liczba kopii. Oprogramowanie antywirusowe może powodować nieprawidłowe działanie komputera, aw najgorszym wypadku, utraty danych i informacji poufnych.

Obecnie istnieją tysiące wirusów komputerowych i baza stale rośnie.

W internecie znajdują się wszystkie rodzaje wirusów, szybki rzut oka na główne rodzaje:

1. Konie trojańskie ust trojany) - jeden z najbardziej niebezpiecznych rodzajów programów antywirusowych jako Trojan działa na komputerze mogą przynieść wiele nieautoryzowanym działalności: uszkodzenia, usuwanie, a najgorszym kradzieżą poufnych danych, jak trojany mogą powodować PC awarię.

2. Robak (Worm) - ten typ oprogramowania antywirusowego nie niesie ryzyka w zakresie bezpieczeństwa danych, ale robak ma zdolność do proliferacji, co w konsekwencji "partytur" Pamięć i pracy przy komputerze staje się po prostu niewygodne. Można się antivirusami korzystając z zniżek (kod promocyjny).

3. Zombie (Zombie) - program antywirusowy, który umożliwia osobie atakującej uzyskanie zasobów komputera PC za pomocą Internetu do organizowania masowych wysyłek i dystrybucji innych złośliwych programów.

4. Wirusy Stealth (Stealth wirus) - cechą tego wirusa jest to, że ukrywa swoją obecność w systemie, co sprawia, że ​​trudne do wykrycia.

To samo oprogramowanie antywirusowe pomaga chronić różne ataki hakerów.

Tak więc, w jaki sposób program antywirusowy?

Anti - zwykle zestaw programów, które wykrywają, usuwania i zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusów komputerowych i innych szkodliwych programów.

Metody wykrywania wirusów komputerowych

A. Metoda określania zgodności z wirusów w słowniku.

Metoda ta polega na tym, że program antywirusowy poprzez analizę pliku odnosi się do antywirusowych baz danych. W momencie wykrycia kawałek próbki pliku zgodności kodu z podpisu wirusa w bazie wirusów. Anti monituje do działania, aby zapobiec zakażeniu: usunięcie pliku, blokowanie dostępu do pliku wysłać do kwarantanny, aby spróbować wyleczyć (jeśli to możliwe).

Każdy producent oprogramowania antywirusowego nieustannie aktualizując swoją bazę wirusów. Użytkownik jest zachęcany do aktualizacji je tak często jak to możliwe.
Dwa. Metoda wykrywania podejrzanego zachowania.

Metoda ta polega na tym, że anty-wirus nie próbuje zidentyfikować znanego wirusa, i monitoruje zachowania programu. Jeśli program robi to, co każdy podejrzane działania (w zakresie bezpieczeństwa), Anti-Virus blokuje wykonanie, a także poinformować użytkownika. Ta metoda jest dobra, że ​​zachowanie programu antywirusowego może wykrywać wirusy, które nie są wymienione w bazie danych wirusów, ale ta metoda daje wiele fałszywych alarmów, które mogą przechwytywać użytkownika.

Trzy. Analiza heurystyczna dość podobna do analizy podpisu. Podobnie jak w analizie sygnatur, szuka heurystyczne w koincydencji z kodeksem kodu wirusa, ale nie dokładne dopasowanie, ale różnica jest do przyjęcia. Ta metoda wyszukiwania umożliwia wykrywanie różnych modyfikacji nieznanych wcześniej wirusów, żadnych aktualizacji sygnatur wirusów.

4. HIPS - systemu monitorowania, który umożliwia wyraźne rozróżnienie między prawami wszystkich aplikacji zainstalowanych na komputerze. W tym systemie, monitorowanie wszystkie aplikacje są podzielone na kilka grup o różnych poziomach uprawnień. Tak więc, system monitoringu, aby zapobiec działalności HISP programu antywirusowego, po prostu nie nadając mu odpowiednie uprawnienia.

Dokonaliśmy przeglądu głównych metod określania antywirusowe programy rozrywkowe, ale jest adekwatne do zrozumieć następujące rzeczy:

A. Ani program antywirusowy i nie technologia zabezpieczenia nie 100% ochrona komputera jest. Po prostu chcę zwrócić uwagę, że korzystanie z oprogramowania antywirusowego, który pozwala zmniejszyć ryzyko infekcji do minimum.

Dwa. Wszystkie pliki do pobrania antywirusowe aktualizacji z serwera w Internecie, co prowadzi do płynności ruchu. Ten problem nie staje się istotne, ponieważ koszt transportu w ostatnich latach stał się na tyle niskie, a większość użytkowników woli korzystać z Internetu bez ograniczeń.

Trzy. Należy pamiętać, że program antywirusowy, podobnie jak wszystkich innych programów wymaganych zasobów obliczeniowych komputera. Na nowoczesnych komputerach, to trudno zauważalne, ale na nisko może spowodować, że komputer, aby spowolnić system jako całość.

4. Anti-Virus można często zobaczyć zagrożenie w kodzie dowolnego programu, podczas gdy w rzeczywistości program jest absolutnie "czysty". Nazywa się to fałszywy alarm. Mozna darmowo pobrać w roznych promocjach (promocje).

Wreszcie chcę doradzać używać tylko znanych producentów oprogramowania antywirusowego i nie skąpić na ochronę dla Twojego komputera, jak mówią droższe dzieje.

o Autorze

Doświadczony programista "Padzz" Kody Promocyjnepowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

5.0/5(1 votes)komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader