Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Outsourcing usług IT

autor: zniklpl | artykuł do pobrania

zamieszczono: 20.01.2014 13:38, przeczytano razy: 762, słów: 323


Kierownictwo każdej firmy posiadającej własną sieć IT powinno zawsze zadawać sobie dwa podstawowe pytania. Pierwsze dotyczy bezpieczeństwa przechowywanych danych oraz ich obiegu. Drugie zaś, dotyczy kosztów jakie trzeba ponosić z tytułu prawidłowego funkcjonowania firmowego zaplecza IT.


Aby poprawić to pierwsze, jednocześnie redukując wydatki na nie, coraz więcej podmiotów skłania się do korzystania z profesjonalnego outsourcingu IT. Dlaczego jest bezpieczniej? Przede wszystkim outsourcing IT zapewnia nam opiekę sztabu specjalistów od IT bez konieczności ich fizycznej obecności w firmie. Do dziś w wielu firmach, panuje przekonanie że dla bezpieczeństwa i prawidłowej obsługi zaplecza IT trzeba po prostu zatrudnić informatyka. Tyle że wówczas narażamy się na sytuację, że w razie potrzeby nasze otoczenie sieciowe zostanie bez opieki, bo nawet najlepszemu etatowemu pracownikowi może przydażyć się nagła choroba lub inny wypadek losowy. Nietrudno sobie wyobrazić sytuację, gdy podczas jego nieobecności awaria naszego systemu IT bądź inna sytuacja kryzysowa może sparaliżować całą naszą działalność, a wówczas do czasu ustabilizowania sytuacji pozostanie jedynie bolesny obowiązującej zliczania poniesionych strat.

Jeśli natomiast zdecydujemy się na outsourcing IT, zapewnimy sobie ciągłą opiekę informatyczną bez narażania się na wymienione zagrożenia. Wybrany w drodze outsourcingu podmiot (siedzibą większości z nich jest Warszawa) będzie niemal nieustannie monitorował co się dzieje z firmowym IT, a w razie sytuacji kryzysowej do naszej dyspozycji będziemy mieli całe zasoby wiedzy i zaplecza technicznego firmy, która podejmie się tego zadania. Tym samym nasze szanse na uniknięcie scenariuszy narażających naszą działalność na straty wzrastają wielokrotnie.

Pozostając przy kwestii zysków i strat warto poruszyć kwestię kosztów outsourcingu IT. W zdecydowanej większości przypadków kwoty jakie ponosimy z tytułu opieki nad firmowym IT będą zdecydowanie mniejsze przy wyborze zewnętrznego partnera niż zdecydowaniu się na zatrudnienie jednego, a tym bardziej całej grupy pracowników. Rezygnacja z kosztów zatrudnienia, a przede wszystkim opłacania wszelkiej maści obowiązkowych składek powinna pozytywnie zaznaczyć się w bilansie prowadzonej przez nas działalności.

o Autorze

Zbigniew Niklewiczpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader