Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Komputery » O czym pamiętać zmieniając komputer?

O czym pamiętać zmieniając komputer?

autor: whiter | artykuł do pobrania

zamieszczono: 09.04.2013 9:45, przeczytano razy: 870, słów: 380


Zmiana komputera zawsze wiąże się z lekkim stresem, w szczególności dla laika, nieznającego się na komputerach. Najczęściej idziemy z radą do znajomych bardziej zorientowanych w temacie, a w ostateczności do konsultanta w sklepie.


Wybór komputera

Szukając nowego, lepszego komputera powinniśmy kierować się jego parametrami i marką. Oczywiście sama marka nie powinna być wyznacznikiem, ale niektóre firmy dbają o swoją renomę poprzez przestrzeganie bardzo wysokich standardów wykonania, co ma swoje odbicie w parametrach komputera. Zwróćmy też uwagę na wielkość wyświetlacza, jeżeli będziemy go codziennie nosić na uczelnię czy do pracy warto nie brać laptopa ze zbyt duża matrycą. Należy poświęcić uwagę procesorowi, ilości jego rdzeni a jeśli jesteśmy w tym temacie ignorantami to możemy poczytać opinie w internecie. Ważna jest też pamięć RAM, gdyż dzięki niej nasze programy będą chodzić płynniej i nie doświadczymy tez zacinania się filmów podczas oglądania. Przy wyborze zastosujmy się do zasady im więcej tym lepiej. Istnieje też wiele gadżetów które są bardziej lub mniej przydatne. O ich przydatności sami musimy zdecydować według naszych potrzeb.

Zgrywanie plików

Jeśli już zakupiliśmy odpowiadający nam model i zainstalowaliśmy system, to skupimy się teraz na przesyłaniu danych. Jeśli wszystko co potrzebujemy znajduje się na dyskach internetowych, to ten krok możemy pominąć. Przed przesłaniem zbierzmy potrzebne nam pliki w jedno miejsce, bo nikt z nas nie ma ich w jednym folderze a raczej w wielu. Zapewne przy ich przeglądaniu zdecydujemy się na usuwanie plików bezużytecznych zalegających bez powodu na dysku. Jeśli będziemy szukać sposobów na przerzucenie danych to mamy do rozważenia kilka możliwości. Przegranie wszystkiego na inne nośniki, zgrać je bezpośrednio z dysku podłączając go kabelkiem do nowego komputera lub przez sieć lokalną jeśli takową posiadamy. Drugie i trzecie są najmniej czasochłonne i jeżeli nie wiemy jak sobie z tym poradzić to zawsze możemy zasięgnąć u kogoś porady lub poprosić o pomoc.

Kupno nowego komputera to nie taki prosty zakup. Ta branża cały czas się prężnie rozwija i komputery sprzedawane dwa czy trzy lata temu już niektórym mogą wydawać się przestarzałe. Dlatego jeśli planujemy zakup nowego sprzętu zapoznajmy się z tematem aby nie kupować przysłowiowego kota w worku.

o Autorze

Zapraszam Wszystkich do czytania moich artykułów. Mile widziane komentarze, a konstruktywane krytyka pozoliw mi lepiej pisać. Pozdrawiam, Jurek Banzpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

5.0/5(1 votes)komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader