Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Laptop do grania

autor: monikaq | artykuł do pobrania

zamieszczono: 23.07.2012 9:14, przeczytano razy: 779, słów: 481


Za pieniądze wydane na laptopa można złożyć mocny komputer stacjonarny, na którym uruchomi się każda gra. Ale minusem takiego sprzętu jest brak mobilności. Mając laptopa, można grać nie tylko w domu, ale gdziekolwiek się chce. Jak wybrać tego dobrego?


Dlaczego gracze wybierają laptopy do grania zamiast mocnych zestawów stacjonarnych lub konsoli do gier? Powodem tego jest przenośność laptopa i to, że zajmuje on mniej miejsca. Ale się liczyć z tym, że laptop do gier, mimo możliwości przenoszenia, nie będzie ani mały, ani lekki. Może ważyć 3 kg i więcej. Wszystko zależy od jego poszczególnych parametrów.

Najważniejszy w laptopie do grania jest układ graficzny. Karta graficzna powinna być bardzo wydajna. Mocna karta pozwoli na uruchomienie wielu gier, które mają wysokie wymagania sprzętowe, ale niestety będzie pobierać więcej energii i generować duże ilości ciepła. Minimum powinny stanowić karty graficzne pokroju Nvidia GeForce GT 525M/540M czy AMD Radeon HD 6550M/66x0M. Jedną z najszybszych kart graficznych jest AMD Radeon HD 6990M.

Ekran powinien być w miarę duży. Przynajmniej 15-calowy lub 16-calowy. Można też wybrać większy ekran, np. 17-calowy, ale im większy ekran, tym więcej laptop zużywa energii i jest cięższy. Jeśli zamierza grać się poza domem, dobrze żeby matryca była matowa, by nie odbijała światła i nie działała jak lustro.

Rozdzielczość może wynosić 1280x800 pikseli lub 1366x768 pikseli. W przypadku laptopa do grania nie należy kierować się zasadą im większa rozdzielczość, tym lepiej. Bowiem im większa będzie rozdzielczość ekranu, tym mocniejsza będzie musiała być karta graficzna. A z podaną wcześniej rozdzielczością poradzi sobie nawet słabsza karta.

Procesor może być dwurdzeniowy. Zazwyczaj jest on w każdym laptopie z wydajną kartą graficzną. Wymagający mogą wybrać model z procesorem czterordzeniowym. Im mocniejszy procesor, tym lepiej, ale nie jest on głównym wyznacznikiem.

Standardem jeśli chodzi o pamięć to RAM o pojemności 4GB. Taka pamięć wystarczy do wielu gier.

Jeśli zaś chodzi o dysk twardy, to do wyboru są dwa rodzaje. Pierwszy to zwykły dysk mechaniczny HDD. Jeśli się na niego decydujemy, to niech to będzie dysk z 7200 obrotami na minutę. Drugi rodzaj do dyski SSD. Są zdecydowanie szybce i bardziej energooszczędne, ale również bardzo drogie. Ci, którzy mogą sobie na nie pozwolić, niech się nie namyślają. Jednak dla tych z mniej zasobnych portfelem, dysk HDD 7200 ob./min. będzie odpowiedni do grania.

Ważny w przypadku laptopów do grania jest system do grania. Musi działać bardzo dobrze, zwłaszcza w przypadku bardzo mocnych laptopów. Im mocniejsze są podzespoły, tym bardziej się nagrzewają. A przegrzanie może prowadzić do wyłączenia się sprzętu lub jego uszkodzenia.

Niektóre modele oferują wyświetlacze 3D. Potrzebne są do nich specjalne okulary. Poza tym technologia ta ma duże wymagania sprzętowe i powoduje mocne zaciemnienie obrazu. Jest to raczej zbędny bajer, który wymaga dopracowania.

o Autorze

M. B.powiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader