Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Komputery » Hardware » Jak konserwować tusze do drukarek?

Jak konserwować tusze do drukarek?

autor: lukesept | artykuł do pobrania

zamieszczono: 18.06.2012 13:44, przeczytano razy: 749, słów: 346


Coraz więcej gospodarstw domowych posiada drukarkę, a nawet urządzenie wielofunkcyjne. Mają one służyć głównie uczniom i studentom znajdującym się w domu. W końcu to oni najwięcej drukują i kopiują.


Jednak oprócz zakupu drukarki warto nauczyć dziecko jak powinno się drukarki i tusze do drukarek powinny być konserwowane. 

Na co zwrócić uwagę przy użytkowaniu drukarki?

Kupując dziecku drukarkę zwróć uwagę, aby wybrać dość prosty w obsłudze sprzęt. Skomplikowane urządzenia ze zbyt dużą ilością przycisków może sprawić, że twoja pociecha nie będzie potrafiła się z nią obchodzić. Warto wybrać taką drukarkę, która będzie na tyle prosta, że będzie potrafił z niej skorzystać każdy członek rodziny, również dziecko i seniorzy. Pamiętaj, że drukarka to delikatne urządzenie. Dbaj, aby nie stała na podłodze obok biurka, niech ma swoje bezpieczne miejsce na półce. Nigdy nie wolno wyrywać na siłę kartek zaciętych w drukarce. Najlepiej wyłączyć drukarkę i ponownie ja uruchomić. Zwykle takie posunięcie przynosi oczekiwany skutek. Tusze do drukarek i tonery do drukarek zawsze kupujemy oryginalne – zamienniki nie są tak wydajne i mogą uszkodzić sprzęt.

Zbytnia oszczędność szkodzi

O ile idea oszczędzania jest godna pochwały, o tyle są sprzęty i akcesoria, na których nie powinno się oszczędzać. Lepiej nie kupować tanich produktów spożywczych z krótką datą spożycia, bo można się zatruć. Tusze do drukarek i tonery do drukarek to podobny przykład. Kupując tańsze zmienniki z niewiadomego źródła możemy zniszczyć sprzęt. Żaden sklep komputerowy nie przyjmie w ramach gwarancji drukarki, do której użyty został zamiennik tuszu lub tonera. Dlatego zawsze przy zakupie sprzętu usłyszysz od sprzedawcy, że do poprawnego użytkowania sprzętu konieczne są oryginalne tusze do drukarek i tonery do drukarek. Kupując zamienniki nie tylko narażasz swój sprzęt, ale także ryzykujesz gorszą jakość wydruku – tekst będzie wydrukowany w mniej intensywnym kolorze, a drukowane obrazy będą miały wyblaknięte barwy. Jeżeli naprawdę zależy ci na twoim sprzęcie, nie oszczędzaj i wybieraj oryginalne tusze do drukarek i tonery do drukarek.  

o Autorze

Jakubpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader