Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Komputery » Gry » Sieciowa zabawa z Evolve

Sieciowa zabawa z Evolve

autor: Kryspin Barłóg | artykuł do pobrania

zamieszczono: 16.03.2015 12:36, przeczytano razy: 400, słów: 471


Evolve to najświeższy sieciowy FPS stworzony przez Turtle Rock Studios - twórców serii Left 4 Dead.  Osadzona w realiach science – fiction, kładąca duży nacisk na kooperację strzelanka, napędzana jest przez silnik CryEngine.


Turtle Rock Studio zapowiedziało Evolve  rok temu za pośrednictwem Game Informera. O grze od razu zrobiło się głośno – rzadko bowiem na rynku pojawia się gra z asymetrycznym trybem multiplayer. Już od pierwszych zapowiedzi, produkcja zapowiadała się bardzo interesująco, a biorąc pod uwagę pierwsze recenzje, można stwierdzić, że spełniła oczekiwania...

 

Fabuła Evolve 

Gracz ląduje w niebezpiecznym świecie przyszłości, w którym człowiek nieustannie toczy dziką walkę z naturą. Rzeczywistość Evolve jest krwawa – jako członek czteroosobowej grupy najemników uczestnik do samego końca nie wie, czy stanowi łowcę czy zwierzynę, na którą tuż za rogiem może czyhać niebezpieczna bestia (w którą przeistoczyć się może… kolejny gracz).

 

Co więcej, jako łowca, gracz ma okazję wcielić się w jedną z szczególnie wyspecjalizowanych klas, do których należą: myśliwy, medyk, szturmowiec i jednostka wsparcia. Co więcej, osoby z natury stające po „ciemnej stronie mocy”, będą mogły zagrać jednym z trzech (imponujących) monstrów.

 

FPS’o-sceptycy nie muszą lękać się o spłycenie strategiczne gry, gdyż mecze w Evolve znacznie różnią się od tego, co znamy z typowych strzelanek. Gracz wcielający się w postać z poszczególnej klasy ma przed sobą postawione zupełnie inne zadania, a rozplanowanie rozgrywki może znacznie wpłynąć na wynik meczu.

Evolve -  mechanika gry

Drużyna łowców zaczyna na przykład od wytropienia obcego i uwięzienia go (czym naturalnie zajmuje się myśliwy). Dalsza część rozgrywki polega na silnej kooperacji pozostałych członków drużyny.

 

W przypadku wcielenia się w postać potwora, głównym celem naszej rozgrywki będzie… nie dać się złapać. Co więcej, jako monstrum, gracz musi nie tylko uciekać przed tropiącą go drużyną łowców, ale również polować na zwierzynę, której mięso pozwoli mu na ewolucję do silniejszej postaci czy zwiększenie punktów życia. 

 

Evolve poza możliwością starcia się z potworem będąc członkiem czteroosobowej drużyny, proponuje również kilka innych trybów gry oraz całkiem ciekawą kampanię. Produkcja, mająca premierę 10 lutego 2015 roku, posiada wszystkie elementy znamienne dla rozgrywek sieciowych takie jak możliwości odblokowania dodatkowych najemników czy potworów oraz możliwość zdobycia nowych przedmiotów.

 

Mulitpaltformówka czyli Evolve na PC, Xbox i PS

Evolve jest dopracowane zarówno od strony technicznej jak i wizualnej. Gra jest dostępna w angielskiej wersji językowej na PC oraz konsole: PlayStation 4 oraz Xbox One.  Warto wspomnieć, że pomimo imponującej mechaniki i designu gry, wymagania techniczne w przypadku wersji pecetowej nie są kosmiczne (do odpalenia Evolve wystarczy nam bowiem Intel Core 2 Duo E6600, GeForce GTX 560 lub Radeon HD 5770 oraz 4 GB pamięci RAM).

 

o Autorze

Kryspin Barłóg, gamedot.plpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader