Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Komputery » Gry » Gry MMORPG cieszące się uznaniem i dużą popularnością

Gry MMORPG cieszące się uznaniem i dużą popularnością

autor: Sylar | artykuł do pobrania

zamieszczono: 18.10.2013 21:19, przeczytano razy: 668, słów: 396


Postęp cywilizacyjny dostrzegany jest w każdej dziedzinie ludzkiego życia, również jeśli chodzi o rozrywkę. Obecnie najchętniej wybieramy aktywność fizyczną lub gry komputerowe, pozwalają nam zapomnieć o troskach i sprawach doczesnych.


Gry MMORPG stanowiły dotychczas filar sieciowej rozrywki, koneserzy i fani z całego świata mogą przebierać w przeróżnych tytułach, pochodzących do kilkunastu wydawców. Z czasem utarte schematy zaczynają zawodzić, wówczas trzeba sięgnąć po nowe, innowacyjne rozwiązania. W ten właśnie sposób zachowała się firma Riot Zone, własna strategia przyniosła ponadto oczekiwany sukces. Niespotykana dotąd produkcja, posiadające cechy strategii, jak również gry MMORPG, obecnie dominuje na rynku.

Wspomniana wyżej produkcja to nic innego jak League of Legends, kultowy przedstawiciel nowego gatunku - MOBA (Multiplayer online battle arena), oprócz wspomnianego lidera możemy wymienić również konkurencją, w postaci Heroes of Newerth oraz DotA 2.
Wiele osób sądzi że League of Legends jest pierwszą tego typu produkcją, która posiada ponad 10 milionów aktywnych graczy. Nic z tych rzeczy, już w roku 2005 pojawił się tytuł, który zmiażdżył konkurencję, chodzi tutaj oczywiście o "króla MMORPG" - World of Warcraft. Blizzard słynnie z dobrych produkcji, chociaż darmowe gry to termin obcy dla zarządu firmy. Niemniej jednak Diablo III oraz StarCraft II podtrzymał dobrą passę, obie produkcje sprzedały się w wielomilionowym nakładzie, marka ponownie zyskała sławę i uznanie w oczach zagorzałych fanów.
Skoro pokrótce przedstawiliśmy popularne tytuły firmy Blizzard to najwyższa pora zaprezentować konkurencję, oczywiście jest to Koreański Gigant - NCSoft. Korporacja, w której skład weszło kilka pomniejszych firm, systematycznie wchłaniane są kolejne. W przeciwieństwie do "Zamieci" Koreańczycy nie posiadają sztandarowego produktu, z roku na rok kolejny zajmuje pozycję lidera. Na rodzimym rynku dominuje Aion Online & Lineage I, w Stanach Zjednoczonych dobre recenzje zbiera Blade and Soul. W Europie panuje Lineage II oraz Aion, a wkrótce prawdopodobnie WildStar - najnowsze "dziecko" firmy NCSoft. Warto wspomnieć również o  Amerykańskim odłamie firmy - ArenaNet, który w ubiegłym roku wydał Guild Wars 2. Gra sprzedała się w nakładzie 3 milionów egzemplarzy, co można uznać za duży sukces.

Warto również samemu na bieżąco aktualizować wiedzę, w tym celu polecamy odwiedzać portale tematyczne lub czytać prasę (CD Action, Komputer Świat). Rynek gier MMORPG jest bardzo dynamiczny, z dnia na dzień ewoluuje i rozwija się błyskawicznie, pamiętaj o tym!

o Autorze

Kamil Witek, pasjonat sieciowej rozrywki i zabawy - "Uwielbiam gry MMORPG!"powiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader