Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Komputery » Gra na konsolach jako forma spędzania wolnego czasu

Gra na konsolach jako forma spędzania wolnego czasu

autor: patryk_o | artykuł do pobrania

zamieszczono: 13.02.2014 11:17, przeczytano razy: 1122, słów: 461


W życiu każdego człowieka, poza pracą istnieje również takie zjawisko jak „czas wolny”. Jest to tylko niewielka część naszego dnia, z małym wyjątkiem określonym w społeczeństwie jako „weekend”. 


Jest to czas błogiego lenistwa, oczywiście z miejscem na wykonanie podstawowych czynności domowych takich jak: sprzątanie, pranie, gotowanie, robienie zakupów itd.. Jednak po wykonaniu „tych” wszystkich czynności przychodzi czas na zasłużony relaks po tygodniu pracy. Form spędzania wolnego czasu jest bardzo dużo i każdy z nas ma zupełnie inne preferencje na odpoczynek. Niektórzy z nas czytają książki, inni oglądają filmy, a niektórzy spędzają czas na „graniu w grę”.

Pisany przeze mnie felieton będzie dotyczył ostatniej wymienionej formy odpoczynku w domu. Dlaczego? Ponieważ sam uwielbiam pochłonąć się w grze na swojej niezawodnej konsoli, a nie na typowym „blaszaku”. Gra na urządzeniach do tego specjalnie stworzonych pokazuje cały potencjał gry, która została przez nas kupiona. Mamy wówczas pewność, że dany tytuł został maksymalnie zoptymalizowany pod Xbox’a bądź Play Station. Z komputerami stacjonarnymi jest inaczej. Każdy Pecet jest złożony z innych komponentów. Jedne z nich są bardziej, drugie mniej wydajne. Dlatego jakość gry na komputerach jest ściśle uzależniona od możliwości sprzętowych danej jednostki. Jak widać, warto zainwestować „kilka złotych” na konsolę do gier, ponieważ mamy pewność, że dzięki wydanym przez nas pieniądzom, będziemy mogli cieszyć się każdą grą przez co najmniej kilka lat, a nie jak w przypadku komputerów stacjonarnych kilka miesięcy.

Spędzanie wolnego czasu z „padem” w ręku, jest to doskonała okazja do poznania nowych ludzi. Korzystając z konsoli, która jest podłączona do Internetu mamy możliwość kontaktu z osobami, które aktualnie są naszym przeciwnikiem bądź sojusznikiem w konkretnej grze. Grając w FIFĘ 14 możemy spotkać wiele ciekawych osób z całego świata. Jest to możliwe dzięki serwerom Microsoftu, które zapewniają odpowiedni hosting. Popularność sportu i możliwość rywalizacji sprawia, że FIFA jest grą, bardzo często wybieraną przez graczy. Dlatego dla producentów bardzo ważny jest hosting, który musi zapewnić odpowiedni komfort rozgrywki.

Granie na konsolach nie ogranicza się tylko do jednego tytułu. Gier wartych uwagi jest bardzo dużo na rynku. Większość z nich udostępnia graczowi nowe, często unikalne możliwości. Jednak największą popularnością cieszą się tytuły, które umożliwiają współpracę bądź rywalizację graczy. Typowa rozgrywka „kanapowa” z gronem przyjaciół bądź znajomymi z Internetu oddaje zupełnie inne emocje niż gra w trybie „Singleplayer”. Dlatego warto nabyć tytuł, który nam to zagwarantuje. Wtedy mamy świadomość, że gra nie skończy się w momencie pojawienia się napisów końcowych w trybie „Kampanii” dla jednego gracza, tylko będzie trwać i trwać.  

o Autorze

Patryk Ołdziejewski Specjalista ds. Marketingu www.safeserver.plpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader