Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Komputery » Dlaczego mimo nowych trendów, Windows nadal bije konkurencję?

Dlaczego mimo nowych trendów, Windows nadal bije konkurencję?

autor: magdaq | artykuł do pobrania

zamieszczono: 24.01.2012 11:44, przeczytano razy: 1026, słów: 360


Skąd obecnie tak duże zainteresowanie nowinkami technicznymi również ze strony osób, nazywających nawet samych siebie absolutnymi laikami w tej dziedzinie? Dlaczego zaczęliśmy nagle zwracać tak dużą uwagę na firmy, które produkują nasze telefony komórkowe, komputery i innego rodzaju sprzęty?


Czy nie powinniśmy w tym przypadku kierować się przede wszystkim funkcjonalnością danych przedmiotów i ich dostosowaniem do naszych wymagań? Okazuje się, że nawet w obszarze technologii informatycznych i internetowych, skłonni jesteśmy podejmować wybory ze względu na panującą modę.

Chcemy być modni i na czasie, a nasze komputery, laptopy, komórki i inne gadżety, najczęściej traktujemy jako część naszego image`u. Łatwo zaobserwować te tendencje w konkretnych grupach społecznych. Okaże się, że z produktów jednej firmy częściej korzystają graficy i fotografowie, z innych biznesmeni, a jeszcze inne preferencje charakterystyczne będą dla typowych Kowalskich.

Przykładowo, stajemy się fanami marki, bo nasza ulubiona postać z serialu korzysta właśnie z laptopa z takim, a nie innym logo. Kupujemy taki telefon, ponieważ wszyscy nasi znajomi również z niego korzystają. Okazuje się, że decydując się na zakup produktu danej marki, rzadko porównujemy jego parametrów z propozycją innej firmy.
Istnieje jednak bardzo duża grupa osób, która bardziej niż modzie, ufa własnym przyzwyczajeniom. To właśnie firmy posiadające wieloletnich użytkowników swoich sprzętów czy usług, powinni najbardziej przypatrywać się panującym trendom. Ich zadaniem będzie bowiem, aby klient zachowując wierność jednej marce, miał nadal kontakt z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi.

Taką potężną rzeszę zaufanych klientów posiada Microsoft Windows. Lubimy korzystać z rozwiązań tej firmy, ponieważ jesteśmy do nich przyzwyczajeni. Z łatwością odnajdujemy się w przestrzeni systemu operacyjnego tej firmy niezależnie od tego, czy jest to Windows XP czy Windows 7. Nie mamy problemów z korzystaniem z komputera innej osoby, ponieważ z pewnością będzie on posiadał to samo środowisko. Podobnie komputery z których korzystamy w pracy, na uczelni, w bibliotece czy innych tego typu, publicznych miejscach. Legalne programy tej firmy stanowią ułatwienie bardzo wielu obszarów naszego życia.

Firma Microsoft dba o to, aby jej klienci byli „na czasie” i wprowadza coraz to nowsze rozwiązania, które nie zrywają z jej przeszłością, ale są kontynuacją i doskonaleniem wcześniejszych rozwiązań.

o Autorze

M.B.powiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader