Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Komputery » Czy komputery szkodzą? Nie sądze (felieton)

Czy komputery szkodzą? Nie sądze (felieton)

autor: create.advert | artykuł do pobrania

zamieszczono: 25.07.2012 17:01, przeczytano razy: 1206, słów: 384


Nagonka na to jak niebezpieczne dla zdrowia są komputery już minęła. Pamiętam czasy, gdy raz po raz w telewizji ukazywały się reportaże, w których to obrzucano komputery, to znaczy monitory o to jak bardzo nam szkodzą. Czym jednak różni się zwykły monitor od przeciętnego telewizora?


No cóż, telewizja zawsze znajdzie jakiś powód, aby zmniejszyć liczbę osób przesiadujących przed swoimi laptopami. Teraz i tak wiele się w kwestii zdrowia komputerów zmieniło.


Era filtrów na monitory minęła
Pamiętacie te czasy gdy straszono skutkami korzystania z komputera? Straszono okularami, ale naukowcy wynaleźli wspaniałe urządzenie. Filtr na monitory, który miał... No właśnie przed czym miał nas chronić? Przed jakimiś falami czy coś w tym stylu. W tym przypadku przypomina mi się również jak bardzo naciągało się na to ludzi, gdzie równoległą sytuacją są różnego typu filtry na telefony komórkowe, które mają zabijać rakotwórcze fale. Nie mniej jednak producenci się postarali i monitory są bezpieczniejsze, aniżeli jeszcze jakiś czas temu.Straszenie nowotworem było dla mnie ciosem poniżej pasa
Najlepszym dowodem na to, że polska edukacja jest niczym ta z Afryki (nie ujmując mieszkańcom tego regionu, bo Ci poczynili postępy w odróżnieniu od Polski), gdyż w mojej szkole poruszano temat uzależnienia od komputera. Oczywiście nadgorliwe uczennice chcące popisać się przed kadrą pedagogiczną kapowały kto może najdłużej siedzieć przez komputerem. Oczywiście padło na mnie (co akurat się zgadzało) i usłyszałem, że jeśli będę korzystał tak długo z komputera jak teraz to w najbliższych latach czeka mnie nowotwór, bo prąd wytwarza fale magnetyczne, które uszkadzają jakieś tam nerwy. Jako świadomy użytkownik internetu postanowiłem to sprawdzić i co się okazuje? Najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa nie znalazła ani jednej informacji na ten temat. Hm, czy ktoś tutaj próbuje straszyć?


Dzisiaj dochodzi do podobnych sytuacji, bo nadal uważa się wszelkie nowości technologiczne za zło konieczne, bo komputeryzujemy wszystko, aby ułatwić sobie pracę. Prawda jest jednak taka, że osoby, które mają interes w oczernianiu pewnych producentów na złość wymyślają różne nieprawdziwe informacje oparte o badania amerykańskich naukowców (BTW. Oni są jak krasnoludki. Wszyscy w nich wierzymy, a nikt ich nie widział), a okazuje się, że taki człowiek spędzający online po 12-13 godzin dziennie od siedmiu lat nie dorobił się jeszcze okularów. Czyżby badania kłamały?

o Autorze

Denis Wróbel - Autor bloga o nowych technologiach. Nowości techniczne z takich firm jak Google, Apple czy Microsoft pod jednym adresem.powiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader