Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Internet » Zakupy w internecie: jak nie przepłacić?

Zakupy w internecie: jak nie przepłacić?

autor: jkg | artykuł do pobrania

zamieszczono: 27.01.2014 4:23, przeczytano razy: 670, słów: 503


Rośnie popularność zakupów internetowych. Podoba nam się możliwość szybkiego obejrzenia towaru i szybkiego płacenia bez wychodzenia z domu. Czasem jednak, zamiast oszczędzić, przepłacamy. Jakich rad przestrzegać, by nasze zakupy udały się, i to najmniejszym kosztem?


Masowo dokonujemy zakupów internetowych. Podoba nam się możliwość szybkiego obejrzenia towaru i szybkiego zapłacenia bez wychodzenia z domu. Do tego towar przychodzi prosto pod nasze drzwi, a zasady ewentualnego zwrotu są jasne i proste. Łatwiej tu też „upolować” promocje, negocjować czy znajdować białe kruki na serwisach aukcyjnych. Nic dziwnego, że nawet najbardziej zagorzali zwolennicy fizycznego chodzenia po sklepach decydują się coraz częściej na zakupy online. Czasem jednak, zamiast oszczędzić, przepłacamy lub, co gorsza, zostajemy oszukani. Jakich rad przestrzegać, by nasze zakupy udały się, i to najmniejszym kosztem?

1. Serwisy aukcyjne. To wspaniałe miejsce dla wszystkich, którzy rozumieją dobro internetowych second handów. Tylko tutaj za bezcen można czasem kupić książki, których szukało się po wielu antykwariatach, albo ciuch sprzed kilku sezonów, na który w sklepach nie udało nam się trafić. Oczywiście jest tu także mnóstwo rzeczy nowych. Coraz powszechniejszą praktyką jest też prowadzenie całych sklepów internetowych za pośrednictwem serwisów aukcyjnych. Są tak popularne, że podobno można znaleźć prawie wszystko. Warto jednak pamiętać, by zadawać pytania sprzedającym, prosić o dodatkowe zdjęcia i uważać na tych, którzy zbierają od innych użytkowników negatywne komentarze.

2. Gazetki promocyjne. Niemal wszystkie większe sklepy regularnie organizują promocje niektórych towarów. Śledząc przeceny, można trafić na rzecz, której od dawna się poszukiwało, albo na taką, o której istnieniu w ofercie nawet nie miało się pojęcia. Tak przed wybraniem się do stacjonarnego, jak i przed odwiedzinami w tym internetowym, warto zapoznać się z aktualnymi promocjami w danym sklepie.

3. Kody rabatowe. Gdy jesteśmy fanami internetowych sklepów znanych marek, możemy korzystać z dobrodziejstw serwisów internetowych, oferujących kody rabatowe. Działają wyłącznie pewien określony czas, dlatego warto zapisywać w zakładkach ulubione, upatrzone rzeczy i czekać do czasu, gdy pojawi się rabat na interesujące nas marki. Można w ten sposób oszczędzić nawet kilkadziesiąt procent ceny.

4. Asystent zakupowy. Zwłaszcza gdy poszukujemy czegoś, na czym niekoniecznie się znamy, na przykład gadżetach technologicznych, RTV czy AGD – warto skorzystać z pomocy nowych aplikacji typu asystent. Wystarczy odpowiedzieć na kilka prostych pytań i algorytm będzie już wiedział, jaka specyfikacja techniczna będzie dla nas odpowiednia, a przy tym nie da się zwieść słodkim słówkom producentów czy reklamom. Wirtualny doradca dopasowuje właściwości produktu do indywidualnych potrzeb użytkownika, a następnie przeczesuje sieć w poszukiwaniu ofert pasujących do ustalonych kryteriów. Użytkownik dostaje gotową listę ofert, które są jak szyte na miarę.

Wszystkie wymienione metody pozwalają cieszyć się najcenniejszymi zaletami zakupów online: oszczędnością czasu oraz pieniędzy, a także natychmiastowością. Przy tym pilnują jednak, by wymarzone produkty nie kosztowały nas zbyt wiele – tak pieniędzy, jak i czasu i nerwów.

-

Partner artykułu: Asystent Zakupowy (asystent zakupowy.pl).

o Autorze

Joanna Potockapowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader